HK Dukla Ingema Michalovce – HK Nitra

V utorok 25. februára 2020 privítali Michalovce hráčov Nitry za hojnej účasti 3 128 divákov.

Nitra nastupovala bez Blackwatera, ten dostal 10 zápasový dištanc. Prvá tretina priala domácemu tímu na presilové hry. Už po 2 minútach a 54 sekundách rozhodcovia Kalina, Juhász, Jobbágy, Soltész vylučovali hráča Nitry Jakuba Minárika za podrazenie. V 6. minúte a 16. sekunde zas za hákovanie putoval na trestnú lavičku nitriansky pravý krídelník Patrik Lušňák.

„V dvanástej minúte načasoval Šimun parádnu prihrávku pred bránku Giľákovi, ktorý rozjasal michalovské tribúny,“ informuje Slovenský zväz ľadového hokeja.

Zdroj: HKNitraFB

Na začiatku druhej tretiny sa opäť vylučovalo. V 29. minúte a 49. sekunde neprešlo Hančákovi hákovanie, o necelé dve minúty zas Bučekova hra so zdvihnutou hokejkou posadila nitrianskeho ľavého krídelníka na celkovo 4 minúty hracieho času.

„Domáci dvojnásobný trest slovenského reprezentanta potrestali dvomi gólmi. Najskôr strelu Pukku tečoval do siete Šimun a potom na 3:0 upravil Štrauch. Následný oddychový čas hosťom nepomohol, keďže inkasovali opäť, keď vo vlastnom oslabení skóroval Giľák,“ informuje SZĽH.

Tretia tretina zápasu dokázala, že aj 4 gólové vedenie nie je zárukou jasnej výhry. Nitre sa podarilo streliť 4 góly a vyrovnať skóre. „V 48. minúte vykresal pre nich iskierku nádeje Yellow Horn, ktorý v presilovke znížil na 1:4. Nitrania vycítili šancu, ktorú ešte znásobil v 56. minúte ďalším presilovkovým gólom Morisson. Ďalšiu presilovku hostia síce nevyužili, no pri následnej powerplay znížil na rozdiel jedného gólu Andrej Kollár,“ vysvetľuje SZĽH. Sekundu pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal skóre Samuel Buček. Jeho gól bol zaznamenaný presne v 59. minúte a 59. sekunde. Corgoni vstupovali do predĺženia.

„V ňom mohol misky váh na stranu hostí nakloniť Yellow Horn, po ňom na druhej strane nepresne namierili Linet s Mašlonkom. Až Mikko Pukka rozjasal michalovské tribúny,“ dodáva SZĽH.

Zdroj: HKNitraFB

Miroslav Kováčik, tréner HK Nitra: „Prvé dve tretiny z našej strany neboli dobré. Urobili sme viacero chýb, za ktoré nás súper potrestal štyrmi gólmi. Do tretej časti sme išli s tým, aby sme už nedostali gól a pokúsili sa výsledok skorigovať. Práve toto musíme zmeniť. Takto musíme hrať celý zápas, nie iba jednu tretinu. Je škoda, že sme v predĺžení nedokonali črtajúci obrat,“ píše SZĽH.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password