Herci Starého divadla Karola Spišáka sa predstavili v Chorvátsku

Nitrianski herci vystúpili v chorvátskom Osijeku s predstavením Danka a Janka.

Mesto Nitra má viacero partnerských miest a jedným z nich je aj chorvátske mesto Osijek. V rámci tejto spolupráce vycestovala časť umeleckého súboru Starého divadla Karola Spišáka v Nitre práve do Osijeku, kde zahrali obľúbenú rozprávku Danka a Janka. O ostatných partnerských mestách Nitry si môžete v prečítať v našich dvoch článkoch (prvá časť a druhá časť).

Osijek je krásne mesto plné kultúry. Je sídlom Chorvátskeho národného divadla a takisto aj Detského divadla Branka Mihajlevića.

„Po vlaňajšom účinkovaní v srbskom Báčskom Petrovci možno povedať, že aj táto prezentácia nitrianskeho bábkového divadla a prvé kontakty s chorvátskym obecenstvom, boli úspešné,“ vyjadrila sa Danica Hudáková, šéfka umeleckého súboru Starého divadla Karola Spišáka v Nitre.

Danka a Janka je populárna slovenská rozprávka z pera Márie Ďuríčkovej, ktorá rozpráva príbeh dvoch sestier – dvojičiek, ktoré práve nastúpili do prvého ročníka. Vo veselej inscenácii vás Danka s Jankou zoznámia so svojimi dobrodružstvami.

„Umelecký súbor ďakuje mestu Nitra za príležitosť získať si pozornosť a uznanie detských divákov aj v zahraničí,“ dodala Danica Hudáková.

Staré divadlo by malo vo vzájomnej umeleckej spolupráci s partnerskými mestami pokračovať aj naďalej.  

Zdroj foto: nitra.sk

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password