Herci a pracovníci Starého divadla si vyhrnuli rukávy. Pred príchodom divákov treba ešte upratať

Po rekonštrukčných prácach je potrebné dať divadlo do poriadku. Prví diváci by mali v hľadisku opäť sedieť už vo februári.

Foto: archív TV Nitrička

Ako sme nedávno písali, Staré divadlo Karola Spišáka (SDKS) informovalo, že po približne troch rokoch sa vracia do svojich zrekonštruovaných priestorov na ulici 7. pešieho pluku v Nitre. Prvé predstavenie odohrá už 7. februára. Predtým, ako privítajú divákov, treba priestory ešte upratať.

„Všetci teraz pomáhame v tom, aby priestory boli pripravené na bežnú činnosť,“ vraví herečka SDKS Danica Hudáková.

V rámci veľkého upratovania do divadla pribudol aj nový kancelársky nábytok a nábytok pre hercov, „aby ľudia mali dôstojné pracovné podmienky, ktoré, dovolím si tvrdiť, že predtým nemali,“ tvrdí riaditeľ SDKS Martin Kusenda.

Foto: archív TV Nitrička

Umelci sa do divadla vrátili v decembri minulého roka, no vzhľadom na niekoľkomesačné stavebné práce si museli vyhrnúť rukávy a pustiť sa do práce. „Každý ako mohol, tak prišiel. Minimálne stačil záujem, pretože oni majú tiež svoje povinnosti a upozorňujem, že majú domácu prípravu,“ uviedol pre TV Nitričku riaditeľ SDKS.

Inscenácie sa musia naučiť od začiatku.

Umelci v náhradných priestoroch nemohli hrať všetky inscenácie, ktoré majú v repertoári. Piesne, aranžmány a postavy si tak musia naštudovať nanovo. Február ponúkne inscenácie Dlhý, Široký a Bystrozraký a Danka a Janka. V marci divadelníci obnovia premiéru príbehu Čarodejník z krajiny Oz.

Televízia Nitrička

Forgot Password