HC Mikron Nové Zámky – HK Nitra

Regionálni rivali si porovnali sily na ľade v Nových Zámkoch.

Súboj 42. kola extraligového zápasu rozohrali lepšie domáci Novozámčania. Tí otvorili bodové skóre v 12. minúte a 38. sekunde gólom pravého krídelníka Patrika Števuliaka. Spoza bránky Rogoň posunul puk Fábrymu a ten z rohu klziska presnou prihrávkou našiel Pospíšila, ktorému do nej stačilo vložiť hokejku a domáci viedli 2:0. Hostia sa po tomto góle rozhodli pre výmenu brankárov a Šimbocha nahradil Hanuljak,“ vysvetľuje HK Nitra. Prvá tretina skončila bez jediného vylúčenia. Nitra prehrávala o dva body.

Zdroj: KHNitraFB

Druhú tretinu otvorilo vylúčenie ľavého obrancu Karola Koríma za krosček. Nitra tak hrala v oslabení celé 2 minúty. To využil hráč Nových Zámkov Filip Bajtek, ktorý za asistencie Pospíšila a Ordzovenského skóroval v 23. minúte a 20. sekunde. Nové Zámky videli 3:0 a Nitra znova striedala brankára.

„Pri snahe zabrániť gólu sa Hanuljak zranil a do bránkoviska sa postavil opäť Šimboch,“ informuje HK Nitra.

O necelé tri minúty hracieho času bol opäť vylúčený hráč hostí – ľavý obranca Miroslav Pupák. Toho rozhodcovia Baluška, Rencz, Kacej a Soltész vylúčili na 2 minúty za nedovolené držanie protihráča. Nitra presilovú hru ubránila, no v 28. minúte a 55. sekunde skórovali Novozámčania, čo ich postavilo do vedenia 4:0.

„Andrisík nahodil puk pred bránu a Števuliak ho po teči upratal za bezmocného Šimbocha,“ informuje HK Nitra.

Zdroj: HKNitraFB

Záver druhej tretiny priniesol dve dvojminútové vylúčenia. Jedno si pripísali domáci, konkrétne Samuel Fereta za faul kolenom. Druhým pokutovaným bol hráč Nitry Scheidl Lane za nečakané napadnutie – ktovie, či by bol jeho trest kratší, keby bolo napadnutie očakávané. Ani jedno mužstvo v oslabení nebodovalo a neinkasovalo. Po druhej tretine Nitra prehrávala 4:0.

Tretiu tretinu si zapamätalo 1237 divákov aj vďaka úvodnému pästnému súboju medzi hráčmi Yellowom Hornom a Kristiánom Pavlasom. Hráč Nových Zámkov dostal 2 minútový trest, jeho sparing partner si aj za predchádzajúce sekanie posedel dlhšie. Nitrania však svoje herné pole ubránili. „V tretej tretine to na ľade začalo iskriť. Oba tímy mali niekoľko šancí na strelenie gólu. Nitranom sa to podarilo po zakončení Kerbashiana. O necelú minútu v presilovke znížili na rozdiel dvoch gólov po úspešnej strele Scheidla,“ uvádza HK Nitra.

Nitra aj napriek zníženiu gólového stavu prehrala s Novými Zámkami 4:2.

K zápasu sa vyjadril aj tréner Nitry Marián Bažány: „Je to veľké sklamanie. Prvé dve tretiny sme hrali profesorský hokej. Nové Zámky nás vyškolili ako malé deti, čo sa týka prístupu. Dvadsať minút hrať hokej v takejto dôležitej fáze sezóny nestačí. Gratulujem Novým Zámkom k víťazstvu. Musíme sa rýchlo spamätať, pretože v piatok máme dôležitý zápas s Trenčínom.“

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk