HC Mikron Nové Zámky – HK Nitra

Piatkové kolo 6. nadstavbovej časti Tipsport Ligy privítali Nové Zámky hráčov HK Nitra.

Prvú tretinu odštartovalo vylúčenie Samuela Fereta – ľavého obrancu Nových Zámkov. Ten si posedel 2 minúty za podrazenie. V 6. minúte a 25. sekunde ho nasledoval jeho spoluhráč Obdržálek. Tomu rozhodcovia Tvrdoň, Goga, Gegáň a Crman vyrúbili 2-minútový trest za hru so zdvihnutou hokejkou. Mikron svoju presilovku neubránil a Nitra v 7. minúte a 29. sekunde skórovala.

„Morrison nahodil od modrej čiary puk a ten po Scheidlovom teči zapadol za Nechvátalov chrbát,“ informuje Slovenský zväz ľadového hokeja.

Nitrianski Corgoni si udržali vedenie do 16. minúty a 46. sekundy. Práve vtedy vyrovnal Juraj Jurík – ľavé krídlo Macronu. Prvá tretina skončila nerozhodne 1:1.

Zdroj: HKNitraFB

Druhá tretina začala vylúčením ľavého krídla Nitry – Judda Blackwatera. Ten bol síce vylúčený na 10 zápasov, no po odvolaní sa na rozhodnutie zväzu ľadového hokeja, bol jeho trest skrátený na polovicu. V 35. minúte a 5. sekunde dostal 2 minúty nepodmienečne Jakub Minárik, rovnako, ako Blackwater sa dopustil hákovania.

„V druhej tretine sa hral rýchly hokej. Oba tímy pokúšali šťastie, no bez efektu,“ píše SZĽH.

V závere tretej tretiny sa vylučovalo trikrát. Všetky tresty smerovali na stranu domácich. Zatiaľ čo si Drtina, Ondrušek, Fábry odpykávali svoj trest, ich tím čelil presilovej hre. Nitrania pri výhode však neskórovali, ich hru prerušilo hlásenie klaksóna.

Druhá tretina sa niesla znova v remízovom stave 1:1.

Tretia tretina opäť zamestnala hokejových rozhodcov. Tí museli vylúčiť Miroslava Pupáka za seknutie, a o pár minút aj Versteega Mitcha za hákovanie. Domáci v presilovej hre nezaháľali a strelili v 45. minúte a 54. sekunde svoj druhý gól. Jeho autorom bol Peter Mikuš. V 56. minúte a 50. sekunde však Morrison, za asistencie Blackwatera a Yellow Horna, vyslal do bránky súpera vyrovnávajúci gól. Nitra tak vstúpila do predĺženia. V ňom rozhodol Samuel Buček – pravé krídlo Nitry, ktorý strelil víťazný gól.

Zdroj: HKNitraFB

Nitra vyhrala 2:3 po predĺžení. V nasledujúcom zápase si 8. marca zmeria sily s hráčmi Dukly Michalovce.

K zápasu s Novými Zámkami sa vyjadril aj Miroslav Kováčik, asistent trénera Nitry: „Videli sme výborný zápas na to, že ide o súperov zo spodnej šestky. Vedeli sme, čo nás čaká, pripravovali sme sa na to. Myslím si, že sme to aj dobre zvládali, samozrejme sú aj fázy zápasu, keď sa dostanete pod tlak. Dostali sme sa do situácie, keď sme prehrávali 1:2. Zámky hrali presilovku ako o život. Šťastnou strelou sa nám podarilo vyrovnať a v predĺžení sme strelili gól, čo nás veľmi teší.“

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password