HC 07 WPC Koliba Detva – HK Nitra

Detva privítala hokejistov Nitry a otvorila tak 47. kolo hokejovej extraligy na domovskom ľade. Výsledok dopadol nad očakávania dobre.

Prvá tretina priniesla hneď v úvode presilovku. Prišla po tom, čo hráč domácich Tomáš Klíma poputoval na trestnú lavicu už v 37. sekunde zápasu za krosček. Nitra síce v presilovej hre neskórovala, no už po pár minútach odznel prvý gól z dielne pravého krídla Nitry Scheidla Lanea. Tomu asistoval ku podivu obranca domácich Chovan, ktorý nešťastne (pre nás šťastne) vrazil Scheidlovu prihrávku do bránky svojho vlastného tímu.

„Domáci mohli vzápätí vyrovnať, ale Žilka nepochodil a v závere tretiny sa blysol Šimboch pri šanci Klímu,“ informuje Slovenský zväz ľadového hokeja.

Zdroj: HKNitraFB

Druhá tretina sa začala znova vylúčením domáceho hráča. Tentokrát rozhodcovia Korba, Novák, Jobbágy a Valo posadili Petra Valenta za krosček. Nitra presilovku využila vo svoj prospech a zasadila gól z hokejky Juraja Šišku za asistencie Bučeka a Mezeia.

„Nitra udelila domácim lekciu z efektivity, keď najprv v 24. minúte využil presilovku Šiška a o 47 sekúnd pridal tretí zásah Lušňák,“ oznamuje HK Nitra. Hostia tak vyhrávali 0:3.

Posledná časť zápasu začala agresívnejšou hrou domácich. Už po minúte a pol bol vylúčený hráč Detvy Peter Valent za seknutie, o necelých 6 minút hracieho času ho nasledoval Viktor Fekiač pre nedovolené hákovanie. Nitrania sa nedali zastrašiť a v 48. minúte strelili v poradí 5. gól zápasu. Strela vyletela z hokejky Andreja Kollára.

„Kollárov zásah potvrdil aj videorozhodca. Ten istý hráč v závere stanovil konečné skóre 5:0,“ dodáva SZĽH.

Nitra vyhrala 0:5, ďalší zápas nás čaká 11. 02. 2020 o 17:45 proti Michalovciam.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password