HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Nitra

Strašiak Corgoňov zostal verný svojej povesti.

Banskobystrický Barani nezostali v nedelu 22. decembra Nitre opäť nič dlžný. Na domácom ľade nachystali 2760 fanúšikom víťazstvo. Prvá tretina hracieho času priostrila už v 51. sekunde, kedy skóroval pravý krídelník Banskej Bystricke – Jääskeläinen Joona, za asistencie Bubelu a Southorna. Domáci sa tak dostali do vedenia 1:0. Bystričania hrali aktívnejší hokej. Útočili na bránku, ale neustrážili si prešľapy, ktoré ich stáli vylúčenia. Prvý pokutovaný hráč našich súperov bol ľavý obranca Jordon Southorn za nedovolené bránenie v hre. Druhým v rade sa stal Ivan Ďatelinka za zdržiavanie hry. Nitrania vďaka presilovke skórovali a vyrovnali bodový stav.

Zdroj: HKNITRAFB

„Po druhom treste sa naskytla Nitre 95 sekundová presilovka piatich proti trom a zužitkovali ju. Z predbránkového priestoru sa presadil Blackwater – 1:1,“ informuje HK Nitra.

Po góle Juda Blackwatera za asistencie Bučeka a Moririsona v 8. minúte a 5. sekunde domáci nezaháľali a využili svoju šancu. Tá sa im naskytla v 11. minúte a 49. sekunde, kedy hráč Nitry Karol Korím opustil hru kvôli seknutiu. Bystričania následne skórovali v presilovej hre v 13. minúte a 13. sekunde prvej tretiny. Stav 2:1 v prospech Banskej Bystrice. Prihrávku ako na zlatom podnose dostal od Bartánusa Lamper a ten sa pred odkrytou svätyňou Šimbocha nemýlil – 2:1. V závere rušnej prvej tretiny mali šance hostia. Beskorowany musel zakročiť po nebezpečnom teči Kollára a dvoch nepríjemných strelách Kubku spoza kruhov, pri poslednej mal aj kus šťastia,“ dodáva HK Nitra.

Druhá tretina 33. kola zápasu zaznamenala aktívnejšiu hru Nitranov. O nájazdy na bránku sa postarali hráči Lušňák, Forminych a Blackwater. Brankára domácich však neprekonali. Celkovo boli zaznamenané 3 vylúčenia z hry. Dve zo strany hostí, jedno padlo na triko domácich. Prvý pokutovaný Nitran sa posadil na 2 minúty za držanie protihráča, bol ním Miroslav Pupák. Za necelých 5 minút štafetu prebral Branislav Mezei za hru so zdvihnutou hokejkou. Posledným vylúčeným prostrednej časti tohto súboja bol hráč BB Miloš Fafrák. Tomu rozhodcovia Goga, Baluška, Kacej a Synek neodpustili podrazenie. Stav na konci druhej tretiny bol bez zmeny. Nitra prehrávala o jeden gól.

Posledná časť zápasu priniesla Corgoňom niekoľko šancí na vyrovnanie skóre, úspech sa však nedostavil. „Dobrú možnosť mal Koyš, ktorý zblízka neuspel. Nitra mala v ďalšom priebehu ešte jednu početnú výhodu, ale ani v nej si nedokázala poradiť s dobrou defenzívou ‚baranov‘,“ vysvetľuje HK Nitra.

Nitra prehrala s Banskou Bystricou 2:1.

Ďalší zápas prebehne 26. 12. 2019. Súperom Corgoňov budú hráči Detvy.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk