Hazard v Nitre definitívne skončil

Poslanci dnes rozhodli o zákaze všetkých herní a kasín na svojom území.

Otázka hazardu v Nitre, ktorá sa v poslednom období riešila na každom kroku je vyriešená. Na dnešnom mestskom zastupiteľstve, ktoré bolo zvolané iba kvôli tomuto jednému bodu, dnes 24 z 25 zúčastnených poslancov povedalo hazardu nie.

O priebehu petícií a počte podpisov si môžete prečítať v našom staršom článku.

Viacero obyvateľov proti zákazu argumentuje tým, že niekoľko stoviek ľudí teraz stratí zamestnanie. Obávajú sa tiež toho, že takto vznikne mnoho nelegálnych herní, ktoré nebudú podliehať žiadnym reguláciám.  

„V Nitre je trojpercentná nezamestnanosť, prácu si ľudia nájdu. Okrem toho, kasína nezaniknú hneď, ale postupne, majú teda dosť času na to, aby sa zaradili na trhu práce a našli si novú prácu,“ povedal Marek Hattas, primátor Nitry.

„V praxi bude uplatnenie nariadenia vyzerať tak, že existujúcim kasínam a herniam postupne zaniknú licencie. V Nitre je teraz vydaných 23 licencií, v tomto roku skoční platnosť trom podnikom, v nasledujúcom piatim a v roku 2021 všetkým ďalším,“ doplnil Tomáš Holúbek, hovorca Nitry. Na mieste bývalých herní a kasín vzniknú nové prevádzky rôzneho typu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password