Hasiči zasahovali v súvislosti s nepriaznivým počasím

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Nitrianskom kraji zasahovali počas včerajšieho dňa na viacerých mniestach.

V Nitrianskom kraji zasahovali v priebehu dňa 17. mája 2021 v súvislosti s intenzívnym dažďom celkom 11-krát. Z toho najviac, až päťkrát, zasahovali príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ v Zlatých Moravciach (z hasičskej stanice Zlaté Moravce).

Vo väčšine všetkých prípadov hasiči odčerpávali vodu zo zatopených ulíc, pivníc a priestorov, odstraňovali prekážky z vodných tokov, čistili priepusty a odstraňovali spadnuté stromy zo štátnych ciest a miestnych komunikácií.

„Celkom zasahovalo 28 príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a bolo nasadených jedenásť kusov hasičskej techniky,“ informuje Andrea Červočová z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre.

Ako dodala, v priebehu dňa zasahovali 15-krát aj členovia Dobrovoľných hasičských zborov obcí Alekšince, Bátovce, Bohunice, Báb, Beladice, Lužianky, Jelenec, Plášťovce, Čierne Kľačany, Kuzmice, Sľažany, Tehla, Topoľčianky, Tesárske Mlyňany, Vlčany a mesta Zlaté Moravce. Celkovo zasahovalo 68 členov s devätnástimi kusmi hasičskej techniky.

zdroj foto: Krajské riaditeľstvo HaZZ Nitra

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password