AKTUALIZOVANÉ: Hasiči z Nitry zasahujú pri vážnej nehode na R1

Rýchlostná cesta je v smere z Nitry do Trnavy uzavretá. Nehoda si vyžiadala jednu obeť.

O dopravnej kolízii, ku ktorej došlo na rýchlostnej ceste R1 v smer do Trnavy informoval Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) SR. Podľa hasičov je rýchlostná cesta momentálne v smere z Nitry do Trnavy uzavretá. Nitrianska krajská polícia dopĺňa, že všetky záchranné zložky popoludní smerovali k takzvaného Lehotskému mostu.

„Do, pri pravej krajnici odstaveného nákladného auta, narazil zozadu iný nákladiak. Auto odstavené pri krajnici náraz odhodil a vytvorilo tak náhlu prekážku osobnému autu VW Passat,“ opísala situáciu krajská polícia.

Pri nehode došlo k zrážke dvoch kamiónov a jedného osobného motorového vozidla.

Pri dopravnej udalosti zasahuje osem príslušníkov z hasičských staníc v Nitre a Nitra – Dražovce. Zasahujúci hasiči poskytli zraneným osobám predlekársku prvú pomoc. Havarované vozidlá boli zabezpečené proti vzniku požiaru a požiarnici tiež vykonali opatrenia na zamedzenie úniku prevádzkových kvapalín.

Hasiči spočiatku hovorili o štyroch osobách so zraneniami rôzneho rozsahu. V aktualizovanej informácii od polície sa uvádza, že jedna z ôsob, 28-ročná spolujazdkyňa z osobného auta, následkom zranení podľahla.

Polícia okolnosti, mieru zavinenia a presnú príčinu tejto tragédie vyšetruje ako prečin usmrtenia.

foto: HaZZ SR

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password