Grand Prix v Cabaji – Čápore

Druhá októbrová sobota patrila legendárnemu krosu Grand Prix, ktorý sa uskutočnil v obci Cabaji – Čápore. V príjemnom jesennom počasí na trate vybehlo stovky bežcov.

Beh v súčasnosti patrí medzi obľúbené športy. Dokáže zlepšiť fyzickú kondíciu, vytrvalosť, postavu ale aj psychiku. Fanúšikovia bežeckého športu sa o tom prišli presvedčiť a zmerať si svoje sily na legendárny bežecký cross v Cabaji – Čápore.

Podujatie organizoval Obecný úrad Cabaj-Čápor v spolupráci s Cedron klubom. „V miestnom háji prebiehal 5. ročník obnovených bežeckých pretekov Grand Prix Cabaj – Čápor,“ povedal Jozef Ligač, starosta obce Cabaj – Čápor.

Na preteky prišli bežci z celého Slovenska. Pre malých aj veľkých bolo pripravených niekoľko kategórií.„Mladší žiaci a žiačky bežali trať dlhú 600 metrov, starší žiaci mali trať dlhú 1 kilometer a profíci mali trať dlhú 10, 6 kilometra. Zastúpenie sme mali aj v ľudovom behu na 3,4 kilometra,“ informovala Katarína Spišiaková.

V nádhernom jesennom počasí mali súťažiaci radosť z pohybu, pekného počasia, počas behu aj na vyhodnotení dominovala vynikajúca atmosféra. Všetci zúčastnení získali pamätné medaily, pre najlepších boli pripravené finančné a vecné odmeny a pre deti občerstvenie, o ktoré sa postaral 25 členný organizačný štáb.

Známe preteky vznikli v roku 1973 a veľmi rýchlo stúpol ich význam. Po niekoľkoročnej prestávke patria preteky k obľúbeným podujatiam obce, pričom výber lokality podujatia nebol náhodný.

„Táto lokalita je v podstate trať, na ktorej sa bežal prvý pretek v roku 1973 a potom sa tu bežali všetky ďalšie. Touto istou traťou bežali v minulosti aj olympijskí víťazi ako napríklad Waldemar Cierpinski a Oľga Bondarenková, či majster Európy Manfred Kuschmann,“ povedal na záver starosta obce Jozef Ligač.

Z výsledkov

Hlavný beh na 10, 6 km vyhral v skupine A (muži do 39 rokov) 18-ročný Adam Kĺbik. „Na tento beh som sa neskutočne tešil. Keďže už nie som najmladší, rozhodol som sa zabehnúť hlavný beh 10,6 km. Keby mi niekto ráno povie, že môžem vyhrať, asi ho vysmejem. No tesne po štarte to vyzeralo inak. Už v prvých metroch som mal mierny náskok a stále som ho zväčšoval. Do cieľa som prišiel ako celkový víťaz s vyše minútovým náskokom.“

V skupine B (muži od 40 do 49 rokov) vyhral Michal Lengyel, víťazom Ľudového behu na 3, 4 km sa stal Michal Šebeňa s časom 12:35. V kategórií staršie žiačky na 1000 m získala 1. miesto Michaela Gedayová s časom 04:07.

Starší žiaci svojho víťaza v behu na 1000 m našli v Mariánovi Gemmelovi s časom 03:42. Mladším žiačkam na 600 m dominovala Nelly Halmešová z AC Stavbár Nitra s víťazným časom 02:23.

Víťazom v kategórii lladších žiakov na 600 m sa stal Martin Ďuriš z AC Stavbár Nitra s časom 02:07.

Mladšie žiačky

Na Grand Prix sme sa boli pozrieť aj so štábom TV Nitrička. Aká podujatie prebiehalo si môžete pozrieť v televíznej reportáži.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password