Gastrofestival v Komoči privíta kuchárske tímy zo Slovenska i zahraničia

V obci Komoča v Novozámockom okrese sa v piatok začína dvojdňový medzinárodný festival, na ktorom sa zídu viaceré kuchárske tímy.

Ako informovali organizátori, 21. ročník OÁZA International Gastrofestivalu ponúkne okrem dobrého jedla aj bohatý kultúrny program.

Piatkový festivalový deň bude patriť podujatiu Chute regiónov.

„Jeho účelom je prezentovať rozmanitosť mikroregiónov, ich regionálne gastronomické charakteristiky i lokálne ľudové zvyky a činnosti smerujúce k uchovávaniu ľudových tradícií,“ uviedli organizátori.

Sobotný program sa začína už v ranných hodinách súťažou vo varení, po ktorej bude nasledovať degustácia jedál a popoludňajšie vyhodnotenie súťaže.

„Sme radi, že gastrofestival je čoraz populárnejší, a to aj v okolitých štátoch. Vďaka vynikajúcej účasti a uznaniu sme získali zápis v Knihe slovenských rekordov, kde sme trikrát po sebe dosiahli titul najväčšieho slovenského gastrofestivalu. Minulý rok sa akcie zúčastnilo 234 tímov, medzi ktorými sa nachádzali družstvá z Maďarska, Nemecka, Rumunska, Česka, ako aj tímy zo Srbska,“ pripomenuli organizátori.

Súčasťou podujatia sú aj viaceré koncerty.

V rámci hudobného programu na festivale 5. augusta vystúpi slovenská skupina Polemic, maďarská kapela Neoton Família a ďalší interpreti.

Pripravené sú aj remeselné a rodinné programy pre dospelých aj malých návštevníkov i tanečný dom so živou hudbou.

Návštevníci môžu pri príchode na festival využiť kyvadlovú dopravu, ktorá bude premávať medzi Komočou a Novými Zámkami.

Zabezpečuje ju dopravná spoločnosť Arriva. Ako uviedol jej hovorca Peter Stach, cestovný poriadok nájdu návštevníci festivalu na webových stránkach dopravcu.

Foto ilustračné: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password