Galéria Za sklom v bode.K7 ukáže silu a krehkosť zároveň

Výstavné priestory bodu.K7 na rohu Štefánikovej a Radlinského v Nitre v máji prinesú verejnosti silu vizuálnej kultúry a zároveň krehkosť ľudskej existencie.

Autorom výstavy s názvom com.zoom je vizuálny umelec .Peter Decheť. „Pre bod.K7 vytvoril site specific inštaláciu s názvom com.zoom. Nadväzuje ňou na svoju kľúčovú tému, ktorej venuje v tvorbe pozornosť už dlhšie,“ uvádza Asociácia Divadelná Nitra (ADN).

Ide o takzvanú ready-made objekt, teda funkciu objektu v nálezovom stave. Sleduje formu, využitie, životnosť materiálov a možnosť ich ďalšieho využitia. „Chce tak poukázať na udržateľnosť, krehkosť materiálu, životný cyklus, stratu funkcie a prázdnotu,“ približuje ADN. Peter Decheť svojou tvorbou reaguje na fenomén moci, kolektívnu pamäť, obete, prázdnotu a deformácie.

Výstava ako súčasť celoročného konceptu Galérie Za sklom podporí tému Medzinárodného festivalu Divadelná Nitra 2022 – krehkosť/fragility.

Diela vystavovaných umelcov budú až do konca roka vyvolávať otázky dôležitosti a zbytočnosti, sily a krehkosti, pocitu intimity, zraniteľnosti, strachu a spolupatričnosti. V Galérii Za sklom sa predstavia sochy, fotografie, kresby, maľby, ready-made objekty.

Vernisáž com.zoom sa bude konať v stredu 11. mája o 17.30 hod. so sprievodným kuratórským slovom koncertom sociálneho folku Mateja Táleho.

foto: bod.K7 (zdroj: nh)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password