Fyzikálny adventný kalendár UKF zabodoval

Jednotlivé videá si už pozrelo viac ako 2000 divákov.

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre (zdroj: TV Nitrička)

Katedra fyziky FPV Univerzity Konštantína Filozofa tento rok namiesto Fyzikálnej šou pripravila adventný kalendár s experimentmi, pričom niektoré z nich môžete vyskúšať aj doma. „Od utorka 1. 12. do štvrtka 24. 12. 2020 nájdete videá na youtube kanáli katedry fyziky. Každý deň je o 8.00 hod. zverejnené video s experimentom, ktorý si môžete pozrieť, ale ak budete chcieť, môžete si ho aj sami vyskúšať,“ uviedla Ľubomíra Valovičová z katedry fyziky.

Vyzerá to tak, že adventný kalendár zabodoval. V rámci Nadácie Orange bol podporený v garantovom programe e-Školy pre budúcnosť.

Za prvé dni fungovania Fyzikálneho adventného kalendára si jednotlivé videá pozrelo viac ako 2000 jedinečných divákov. Všetky videá dosiahli viac ako 7000 zobrazení a celkový čas, ktorý diváci strávili sledovaním videí bol viac ako 130 hodín. Prvenstvo v počte pozretí drží v rukách prvé video na tému hustotový koktail. „Veríme, že fyzikálny adventný kalendár budú spoločne s nami otvárať žiaci a učitelia škôl, ktoré nás pravidelne navštevujú. Samozrejme, vítané sú nielen všetky školy, ale aj každý, kto chce ochutnať fyziku v predvianočnom čase. Pre najaktívnejších účastníkov máme pripravené prekvapenie,“ dodala Valovičová.

Ďalšie informácie, ankety a pikošky zo zákulisia budú zverejnené na Facebooku a Instagrame fyzikálnej šou a na stránkach občianskeho združenia Viac ako učenie, s ktorým katedra na projekte spolupracuje.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password