Futbalisti FC ViON Zlaté Moravce prehrali s FC Košice

FC Košice zvíťazili v sobotňajšom zápase 6. kola Niké ligy nad FC ViOn Zlaté Moravce 1:0.

Jediný gól zápasu strelil v 27. minúte stredopoliar Lukáš Greššák. Pre Košičanov je to druhé víťazstvo po sebe a na konte majú sedem bodov.

Hráči Zlatých Moraviec nebodovali v treťom stretnutí v sérii a naďalej majú na konte iba bod.

Po vlažnom úvode sa k streleckým pokusom dostali hosťujúci Brenkus i Faško, ale ani jeden neotvoril skóre. Do veľkej príležitosti sa v 22. minúte dostal Medved, no ani on neuspel. Rozhodujúci moment priniesla 27. minúta, keď sa po centri do pokutového územia presadil Greššák.

Aj druhý polčas priniesol vyrovnaný futbal, v ktorom mali oba tímy šance skórovať, ale ich ofenzívne akcie neviedli ku gólom.

Vladimír Cifranič, tréner FC ViOn Zlaté Moravce: „Prvý polčas bol z našej strany slabší, bez dôrazu aj emócie. Domáci boli dôraznejší, vytvorili si viaceré gólové príležitosti, z ktorých jednu premenili. Chýbala mi väčšia emócia a viac zanietenia. V druhom polčase sme sa zlepšili a myslím si, že sme boli lepší, ale iba po finálnu fázu. Domáci nám hrozili z brejkov a my sme sa nedokázali presadiť ani zo štandardnej situácie. Po dnešnom výkone najmä v prvom polčase sa tu dnes nedalo zvíťaziť. Opäť sme nedali gól a bez toho sa nedá vyhrať zápas.“

Anton Šoltis, tréner FC Košice: „Prvý polčas bol z našej strany dobrý, takto sme si ho predstavovali, no efektivita mohla byť lepšia. Mali sme aj čisté šance a keby sme ich premenili, mohlo by to byť pokojnejšie. Druhý polčas bol nervóznejší, odišiel nám stred poľa, v ktorom sme prehrávali súboje. Aj tak sme mali 2-3 príležitosti gólovo sa upokojiť. Napokon to malo drámu až do konca. Chlapci to napokon zvládli, súpera nepustili ku gólovým príležitostiam.“

Ilustračný obrázok: pixabay.com

Televízia Nitrička

Forgot Password