Foxconn od dnes stopol výrobu

Závod ruší výrobu od pondelka 23. marca do 9. apríla.

Prerušenie výroby sa podobne, ako v ostatných veľkých závodoch, vzťahuje na väčšinu zamestnancov s výnimkou oddelení, na ktorých sa vyžaduje pokračovanie v práci z technologických či logistických dôvodov.

Spoločnosť pôsobiaca v nitrianskom priemyselnom parku plánuje výrobu opäť spustiť až po Veľkej noci.

„V súvislosti s aktuálnou situáciou ohľadne celosvetovej pandémie a jej šírením na Slovensku, v zájme chrániť zdravie zamestnancov a ich rodín, sme sa rozhodli prispieť k spomaleniu šírenia koronavírusu a zabezpečiť plynulý chod spoločnosti aj v budúcnosti,“ povedalo na margo odstávky vedenie firmy.

Preventívne opatrenia na ochranu zdravia zamestnancov má Foxconn Slovakia zavedené už dlhšiu dobu. Tie ostávajú v platnosti aj počas dočasnej odstávky. K prerušeniu výroby vedenie pristúpilo po zatvorení brán závodov Volkswagen, PSA, Jaguar Landrover (aj jeho dodávateľa Syncreon) a Kia.

Foxconn na slovenskom trhu pôsobí od júla 2010, jeho začiatky však siahajú až do 90. rokov minulého storočia, keď spoločnosť Sony Slovakia spustila výrobu v Trnave. Zameriava sa na produkciu LCD a OLED televízorov a dosiek plošných spojov SMT technológiou. Nitriansky závod je výrobnou centrálou televízorov pre celú Európu, pričom produkcia smeruje aj na Blízky východ a do Spoločenstva nezávislých štátov. V Nitre zamestnáva približne 1 200 zamestnancov.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password