Fórum života vyjadrilo podporu novele zákona o zdravotníckej starostlivosti

V posledných dňoch rokuje Národná rada SR o novele Zákona o zdravotníckej starostlivosti. Návrh zákona je v druhom čítaní. Fórum života vyjadruje podporu zmene zákona a apeluje na všetkých poslancov, aby tak urobili tiež.

,,Je to prvýkrát v tomto volebnom období, že zákon na zlepšenie ochrany života počatých detí podáva vládna strana, čo znamená veľkú šancu na prijatie,” informuje predsedníčka Fóra života Marcela Dobešová.

zdroj: pixabay.com

Už v týchto dňoch prebieha diskusia o sonografickom vyšetrení dieťatka. Vzhľadom na to, že jeho život má byť na žiadosť matky ukončený, Dobešová považuje prijatie novely za dôležitý krok.

,,Sme presvedčení, že hlasovanie za prijatie tohto návrhu zákona zo strany poslancov môže výrazne prispieť k záchrane ľudských životov,” dodáva Fórum života.

zdroj: pixabay.com

Fórum života je občianskym združením fyzických a právnických osôb. Cieľom spoločnosti je chrániť každý ľudský život od počatia až po prirodzenú smrť. Na oficiálnej stránke Fóra života si môžete prečítať odborný názor k návrhu novely zákona.

Televízia Nitrička

Forgot Password