Firma z Vrábeľ prišla so šikovným nápadom – dezinfekčné brány

Systém funguje na základe senzorov a trysiek.

Dezinfekčné brány (zdroj: inovato.sk)

Dezinfikujeme už takmer všetko, čo sa len dá. Firma vo Vrábľoch sa rozhodla vymyslieť niečo, čo tento proces zjednoduší a urýchli. Majú ním byť takzvané dezinfekčné brány. Tie budú mať podľa výrobcov dva varianty. Jeden je určený na dezinfekciu osôb, teda oblečenia vrátane obuvi. „Využiť sa dá prakticky kdekoľvek na verejných priestranstvách, akými sú napríklad supermarkety, nemocnice a iné zdravotnícke zariadenia, alebo fabriky, ktoré si nemôžu dovoliť prerušiť výrobu,“ vysvetľuje výrobca.

Okrem bežnej dezinfekcie dokážu dezinfikovať aj ochranné odevy.

Druhým variantom sú dezinfekčné brány, ktoré dokážu dezinfikovať osoby v ochranných oblekoch, vrátane tváre. Táto alternatíva má aj strechu s tryskami.

Vytvoriť systém dezinfekčných brán od nápadu cez prototyp až po samotnú výrobu trval 6 dní. Primárne je určený práve na dezinfekciu osôb, ale je možné dezinfikovať aj iné objekty, napríklad nákupné košíky alebo menšie stroje.

Obsluha je založená na senzoroch.

Senzor po nasnímaní objektu aktivuje trysky a prostredníctvom nich je daný objekt poprášený dezinfekčnou hmlou. Výrobca uvádza, že trysky majú nízku spotrebu dezinfekčného roztoku a ten nemusí byť vôbec špeciálny, zásobník je údajne kompatibilný s akoukoľvek dezinfekciou vhodnou na ruky. „Veríme, že prototyp sa osvedčí a týmto spôsobom dokážeme aj MY prispieť k celkovej ochrane zdravia a zvýšiť hygienický štandard každého z nás v týchto ťažkých časoch,“ dodal výrobca.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password