Preverujú daňové úniky: Zo skladu v Nitrianskom kraji previezli milióny litrov nafty

Pokým preveria vlastnícke vzťahy a nedôjde k úhrade nezaplatenej DPH, motorová nafta v hodnote takmer 600-tisíc eur zostane zaistená.

Približne v polovici decembra minulého roka Finančná správa (FS) SR spustila akciu Fénix, zameranú na firmy, ktoré obchodujú s minerálnymi olejmi. Hovorkyňa FS Martina Rybanská vtedy uviedla, že niektoré z týchto spoločností majú otvorené kontroly na DPH, pri ktorých správa identifikovala vysoko rizikovú DPH či podozrenie na karuselové podvody. „O podrobnostiach kontrolnej akcie nie je možné informovať vzhľadom na to, že finančná správa ešte vykonáva ďalšie potrebné úkony,“ dodala v decembri Rybanská.

V uplynulých dňoch 39 cisterien prevážalo takmer 1,2 milióna litrov motorovej nafty z daňového skladu v Nitrianskom kraji do Bratislavského kraja.

Išlo o zadržané minerálne oleje práve v rámci akcie Fénix, na ktorej sa podieľali desiatky ozbrojených a neozbrojených príslušníkov FS. „Finančná správa zaistila motorovú naftu u spoločností, ktoré sú podozrivé z reťazového podvodu. U niektorých z nich sme identifikovali vysoko rizikovú DPH, preto tieto spoločnosti majú otvorené kontroly na túto daň,“ vysvetľuje správa.

Zadržaním a prevezením motorovej nafty finančná správa zabránila možnému daňovému úniku.

zdroj foto/video: Finančná správa SR

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password