Financie z Európskej únie chce kraj použiť na rozvoj cestnej siete

Podľa predsedu NSK Milana Belicu ide o najužitočnejšiu investíciu.

Je preto dôležité, aby sa Nitriansky samosprávny kraj (NSK) na nasledujúce obdobie dobre pripravil a dokázal čo najefektívnejšie čerpať zdroje z Európskej únie. Belica zároveň pripomenul, že už dnes je 70 až 80 percent veľkých investícií v regióne financovaných práve z európskych peňazí.

Kraj sa plánuje zamerať na rozvoj cestnej infraštruktúry.

„Aby sme zvýšili našu absorpčnú schopnosť, musíme mať pripravené kvalitné projekty pre cestnú infraštruktúru. Je to najužitočnejšia vec, ktorá aj do budúcnosti podporí ekonomiku. To nie sú prejedené, ale rozumne investované peniaze, ktoré budú aj do budúcnosti generovať príjmy,“ skonštatoval Belica.

Peniaze z európskych fondov môžu podľa slov predsedu pomôcť aj pri vykrývaní strát a naštartovaní ekonomicky po kríze spôsobenej pandémiou ochorenia COVID-19.

„Pokiaľ je ekonomika v takom stave, že máme pokles deväť až 12 percent a dotkne sa to hlavne daní z príjmu fyzických osôb, tak ten výpadok je tam evidentný. Dá sa nahradiť tým, že máme nejaké rezervy a budeme šetriť, ale treba mať na mysli aj to, že Brusel reálne uvoľní sľúbené prostriedky a na to treba byť pripravený,“ uzavrel Belica.

_____________________

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Televízia Nitrička

Forgot Password