Súčasťou festivalu Vysoké hory Nitra bude opäť aj poznávací výlet

Účastníci sa s historikom a turistickým sprievodcom vyberú do Zoborských vrchov.

foto: FB podujatie Poznávací výlet v Zoborských vrchoch (15. ročník festivalu VHN)

Lockdown, ktorý bol zavedený koncom roka 2021, narušil plány organizátorov festivalu Vysoké hory Nitra. Podujatie sa malo spolu so sprievodnou akciou konať v novembri, 15. ročník bol napokon presunutý na apríl 2022. Súčasťou festivalu zameraného na hory a cestovanie bude aj tento rok poznávací výlet.

Učastníkov bude sprevádzať historik a turistický sprievodca Matej Šiška v dobovom odeve.

Zraz sa koná 10. apríla o 9.15 hod. pri liečebnom ústave pod Zoborom. Turisti sa vydajú po žltej turistickej značke na Poniklecovú lúčku a potom smerom na Tri duby. Ešte pred nimi sa zastavia na kopci s výhľadoam a prezentáciou. Potom pôjdu po Lyžiarskej lúke na Pyramídu, kde výlet skončí, pričom bude možné sa tu aj občerstviť. Výlet sa uskutoční len v prípade priaznivého počasia.

vizuál: Festival Vysoké hory Nitra

Trasa s tematickou prednáškou o histórii a geológii Zoborských vrchov je vhodná pre dospelých aj deti.

„Nedeľný výlet je súčasťou festivalu od r. 2013. Predchádzala mu myšlienka ,vylákať‘ návštevníkov festivalu z premietacej sály do prírody. Spolu s odborníkom na rôznu oblasť súvisiacu s prírodou nad Nitrou, na Zoborské vrchy, sa poprechádzame, urobíme niečo pre svoje zdravie a dozvieme sa veľa informácií z danej oblasti,“ uvádzajú organizátori.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password