Festival Flaam ponúkne 25 kapiel a dídžejov zo šiestich krajín

Desiaty ročník okrem hudby ponúkne aj divadlo, filmy, stand-up či workshopy.

Ako informovali organizátori, konať sa bude 18. a 19. augusta v nitrianskom Hideparku.

Flaam prinesie aj tento rok každý festivalový večer zahraničného headlinera, ktorý na Slovensku ešte nehral. Piatok bude patriť britskej lofi hip-hopovo punkovej kapele Sad Night Dynamite. „V sobotu uzavrie hlavný stage enfant terrible austrálskej alternatívnej scény Kirin J. Callinan, známy svojím provokatívnym prejavom a eklektickou tvorbou,“ uviedol šéfdramaturg festivalu Marián Tesák.

Ako doplnil, okrem hudobných interpretov čaká návštevníkov Flaamu aj pestrý sprievodný program, v ktorom nebudú chýbať divadlo, filmové premietania, diskusie, workshopy či tradičná festivalová cyklojazda po nitrianskej architektúre alebo túra na Zobor s koncertom na jeho vrchole.

Po minuloročnej premiére chcú organizátori zopakovať aj niekoľkodňový architektonický workshop.

Zaujímavosťou festivalu je okrem iného aj to, že sa na jeho vizuálnej podobe podieľal desaťročný dizajnér Eliáš Bálik, ktorý pre Flaam vytvoril niekoľko desiatok svojských ilustrácií s festivalovou tematikou. „Jeho ilustrácie sme následne preklápali do funkčnej a komplexnej identity,“ povedal jeden z organizátorov Andrej Barčák.

Televízia Nitrička

Forgot Password