Festival amatérskeho divadla v Nitre predstaví domácich aj zahraničných tvorcov

Počas piatich festivalových dní sa uskutoční 10 inscenácií z Nitrianskeho kraja, 5 zahraničných divadiel z Fínska, Izreala, Poľska, Česka a Ukrajiny a 3 divadelné workshopy so zahraničnými lektormi. Divadelný festival s medzinárodnou účasťou tento rok zavíta do viacerých kútov Nitry.

Inscenácie a diskusie sa budú konať v Kultúrnom dome v časti Párovské Háje a workshopy prebiehajú na Základnej umeleckej škole Jozefa Rosinského v Nitre.

„Uvidíš nové, netradičné predstavenia, zaujímavé svojou dramaturgiou, inovatívnosťou, otvorenosťou témy, formy, žánru. Festivalový divadelný priestor pre neprofesionálne, komunitné divadlá a ich predstavenia, inšpiratívne, experimenty,“ sľubujú organizátori.

Okrem toho sú od 4. do 8. augusta v programe diskusie so zahraničnými hosťami o štýle ich tvorby a práci s mladými ľuďmi. Pred a po festivale sa bude konať výstava fotografií. Uskutočnia sa tiež prezentácie najlepších recitátorov a prezentácie hudobnej produkcie nášho regiónu.

Cieľom je spojiť nemalý počet divadelných kolektívov v Nitrianskom regióne a poskytnúť im inšpiráciu, motiváciu, odbornú podporu a priestor na prezentáciu.

„Párovské Háje majú túto značku, preto chceme vo festivale pokračovať a rozširovať o ho o zahraničné súbory, pozývať lektorov, ktorí pracujú s mladými na medzinárodných divadelných fórach. Chceme preniesť ich skúsenosti, dať možnosť našim účastníkom zažiť ich v akcii. Hosťom ukázať naše mesto, rukopis našich inscenácií, obohacovať sa navzájom,“ dodávajú organizátori.

foto ilustračné: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password