Festival Akademická Nitra 2020 sa ruší

Folklórny festival vysokoškolských súborov sa pre pretrvávajúcu pandémiu koronavírusu neuskutoční.

V poradí 42. ročník Medzinárodného festivalu neprofesionálnych akademických folklórnych súborov sa mal konať 5. – 11. júla 2020. „Pandémiu zažívame všetci po prvýkrát a kroky, ktoré podnikáme dnes, sa môžu priaznivo prejaviť v budúcnosti. Dúfame, že následky krízy spoločnými silami zvládneme,“ skonštatoval prorektor pre vonkajšie vzťahy a sociálne veci UKF a zároveň prezident AN 2020 Miroslav Tvrdoň.

ilustračné foto: Lubo Balko

Tohtoročný festival mal hostiť takmer dvadsiatku špičkových akademických súborov zo Slovenska, Ruska, Maďarska, Poľska, atď. Dokopy sme mali vidieť cca 700 účinkujúcich. Naplánovaný galavečer v Divadle Andreja Bagara, vystúpenie v Nitre, dva súťažné večery a tradičný sprievod mestom však pre vzniknutú situáciu odvolali. Súčasťou festivalu mali byť aj tanečné workshopy, tematické výstavy a pod.

ilustračné foto: Lubo Balko

Výbor Akademickej Nitry 2020 sa pravidelne stretával už od marca 2019. Prípravu festivalu folklórnych súborov, vysokoškolákov – tanečníkov, spevákov a muzikantov zo Slovenska i zahraničia zmarila pandémia koronavírusu, ktorá sa šíri svetom.

ilustračné foto: Lubo Balko

„Neostáva nám nič iné, len veriť, že obrovský kus práce, nadšenia a entuziazmu, ktorý členovia Výboru AN 2020 so svojimi spolupracovníkmi vložili do príprav festivalu, nevyjdú nazmar a zúročia sa v budúcnosti. Dúfame, že vývoj situácie v ďalších mesiacoch či rokoch dovolí našej univerzite, prípadne spoluorganizujúcim univerzitám (SPU Nitra, TU Zvolen) pripraviť ďalšie ročníky podujatia a zachovať tak dlhoročnú tradíciu jedinečného festivalového sviatku vysokoškolských folklórnych súborov,“ odkazuje Jana Černáková z Oddelenie médií UKF Nitra.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password