Ferus stíhaný na slobode

Údajný šéf nitrianskeho podsvetia Ľuboš Ferus je od piatku doma, avšak naďalej bude stíhaný na slobode. Prípad momentálne prevzal iný vyšetrovateľ NAKA a pri dokázaní viny mu môže byť nameraný trest v rozmedzí 7 až 12 rokov.

Ferus je stíhaný za čin, ktorý sa stal 29. decembra minulého roku, kedy so svojím potencionálnym zaťom Dávidom oslavovali jeho meniny v erotickom klube vo Veselej. Medzi 2. a 3. hodinou tam bola aj istá skupinka ľudí a odmietala zaplatiť za služby. Barman o tom informoval majiteľa klubu a ten predal odkaz Dávidovi, ktorý mal zatvoriť bar. No chlapci vyskočili cez okná a ušli taxíkom. Skupinka s Ferusom na AUDI Q7 a druhé auto, ktoré šoféroval barman, spolu zatarasili taxíku cestu v Želiezovciach. Potom ich údajne mal Ferus ohrozovať nožom a Dávid a barman mlátiť, pričom im mali aj zobrať sumu 1500€ s mobilným telefónom.

„Vyšetrovateľ NAKA ho viní z lúpeže vlani v noci 29. decembra v Želiezovciach. Spolu s ďalšími mužmi podľa policajtov prepadol posádku taxíka. Auto najskôr zablokovali a mužov vytiahli von. Žiadali od nich peniaze aj mobil. Ľuboš Ferus na posádku vytiahol nôž. Podľa Ferusovej verzie však išlo o ľudí, ktorí predtým robili neporiadok v jednom z podnikov pri Leviciach a spôsobili v ňom škodu. Majiteľ podniku ho vraj požiadal o pomoc,“ znie stanovisko vyšetrovacieho tímu NAKA.

Ľuboš Ferus je považovaný za šéfa podsvetia v Nitre. V minulosti stál pred viacerými súdmi v rozličných kauzách. Mal zabezpečiť auto a zbrane pre vrahov Miroslava Sýkoru, či sa zúčastniť prepadu VÚB v Nitre. Skutky sa mu však doteraz nepodarilo dokázať.

V októbri spolu s ďalšími osobami bude čeliť na Okresnom súde Bratislava I. obžalobe z vraždy zakladateľa skupiny sýkorovcov – Miroslava Sýkoru.

Zdroje a foto: aktuality.sk, tvnoviny.sk

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password