FC Nitra zháňa investora, HK Nitra oznamuje meno nového trénera

Nitriansky futbal čelil v tejto sezóne náročným prekážkam.

Spočiatku sa vedenie muselo popasovať s hľadaním nového sponzora, neskôr s finančnými problémami, ktoré spôsobili, že sme takmer nedostali licenciu od SFZ. Zdalo sa, že nakoniec všetko dobre dopadne, keďže licenciu a sponzora nakoniec máme, no nie tak, ako by sa patrilo. Ukrajinci akosi pridlho otáľali so sľúbenou finančnou injekciou, z ktorej nakoniec nič nevzišlo a taktiež nastolili neželané zmeny v štruktúre klubu. Funkcionárom tak došla trpezlivosť.

„Obe strany sa údajne dokonca dostali do fyzickej potýčky, ktorú riešila polícia,“ uvádza sport.aktuality.sk

FC Nitra

K celej kauze sa vyjadril aj Jozef Chudý, manažér FC Nitra. Podľa jeho slov sa práve začalo rokovanie so slovenským akcionárom, ktorý sa stal prioritou. Ukrajinci vraj nedodržali viacero podmienok, vrátane termínov. Aj to dopomohlo k snahe získať na svoju stranu iného mecenáša. Na stole pristáli aj ponuky z Nemecka, no číslom jedna sú v prvom rade akcionári z našej krajiny. Na otázku či FC Nitra počíta aj s trénerom Ivanom Galádom odpovedal manažér pre sport.aktuality nasledovne: „Veci sú otvorené. V priebehu týždňa budeme riešiť aj trénerskú otázku. Zotrvanie Galáda nevylučujeme, ale ani ho nemôžeme v tejto chvíli potvrdiť.”

Pixabay

Zatiaľ čo futbal rieši existenčné problémy, HK Nitra sa pomaly pripravuje na nadchádzajúcu hráčsku sezónu. Vedenie si už po štvrtýkrát vybralo trénerskú spoluprácu z 57-ročným Antonínom Stavjaňom – bývalým českým kormidelníkom. „S Nitrou má na konte jednu zlatú, dve strieborné a tri bronzové medaily. Jeho asistentom bude Dušan Milo, čo znamená, že Nitru povedia dvojica bývalých obrancov, ktorých hráčsku kariéru spája posledný československý a prvý český titul majstra sveta ako aj jediný slovenský titul majstra sveta,“ uvádza HK Nitra.

HK Nitra

Staro-nový tréner bol podľa slov Miroslava Kováčika prvou voľbou pre post trénera HK Nitra.

Vážim si, že prijal skromnejšie podmienky a bol otvorený návratu do známeho prostredia. Ústne sme boli dohodnutí už dlhšie, teší ma aj fakt, že sme podpísali rovno dvojročný kontrakt,“ vysvetľuje Kováčik.

Tím čakajú aj iné personálne zmeny. V rámci šetrenia sa zruší pozícia trénera brankárov, ktorú zastával Stanislav Petrík. „Vypomáhať A tímu s touto funkciou bude Jozef Račko, ktorý bude prioritne pôsobiť v mládeži. Tímový zraz je naplánovaný na 3.augusta a prvý tréning na ľade plánujeme mať 10.augusta,“ dodáva Kováčik. Vedenie tiež sľubuje, že onedlho zverejní aj zostavu nového kádra, s ktorým bude pracovať.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password