FC Nitra – ŠK Slovan Bratislava

Prvé kolo Fortuna ligy nedopadlo pre Nitru pozitívne. Hráči sa museli zmieriť s trpkou príchuťou prehry.

Na štadióne muselo 2 536 divákov sledovať, ako ich milovaný tím prehráva s úradujúcim majstrom.

FC Nitra nastupovala v zostave: Šípoš – Kuník, Podhorin, Magda, Záhumenský – Mustafič, Vrábel (63. Fabiš) – Šefčík, Faško, Chobot (88. Danek) – Hovhannisjan (81. Tancík)

ŠK Slovan vyskladal nasledovnú zostavu: Šulla – Medveděv, Abena, Božikov (65. Bajrič), Vernon – Rabiu (73. Nono), de Kamps (81. Ožbolt) – Čavrič (73. Ratao), Strelec (65. Holman), Moha – Medved

Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Jánošík

Nápomocná nebola ani pozvánka hráčov FC Nitra.

Hneď v úvode zápasu bolo jasné, že opraty drží vo svojich rukách klub Slovanu. Už v 12. minúte skóroval Medved, ktorý využil zmätenú obranu Nitry a poslal loptu z blýska do našej siete – 0:1. V 26. minúte nasledovala akcia dua Čavrič – Moha, ktorí opäť ohrozili naše územie. Čavričova strela však letela ponad bránu. Domáci tím priniesol Slovanu krušné chvíle svojou akciou z ľavej strany, ktorá však skončila strelou hráča Hovhannisyana vedľa. V 37. minúte vyrazil do brejku hráč hostí Moha. V strede šestnástky natrafil na Rabiu, ktorý nastavil nohu a lopta našla cieľ v našej sieti – 0:2. Autor gólu vystrelil o 4 minúty falš, ktorý skončil po teči brániaceho Magdu a našiel svoj cieľ – 0:3. Posledný gól v prvom polčase zasadil hráč s príznačným menom Strelec – 0:4.

Pixabay

V 49. minúte druhého polčasu padol posledný gól zápasu, ktorý rozhodol o absolútnom víťazstve hostí. Loptu získal Medved, ktorý z otočky trafil k bližšej žrdi – 0:5. Nasledujúce minúty hracieho času sa už len domáci pokúšali brániť a ničiť útoky Slovana.

„Nevšedný okamih sa udial v 72. min pri striedaní Ibrahima Rabia, ktorého výkon ocenili potleskom nielen hosťujúci priaznivci, ale celý štadión,“ informuje Slovan.

V 80. minúte sa skóre takmer zvýšilo na 0:6, no strelu nakoniec končekmi prstov len tak-tak vytlačil Šípoš.

Nitra prehrala 0:5.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk