FC Nitra si bude musieť precvičiť ukrajinský jazyk

Slovenský futbalový tím FC Nitra má od januára nových majiteľov aj realizačný tím. Klub kúpil ukrajinský investor.

Na sviatok Troch kráľov sa krátko po desiatej hodine dopoludnia uskutočnila tlačová konferencia klubu FC Nitra, na ktorej sme predstavili podstatné zmeny vo vedení klubu, A- mužstve či dlho očakávaných investorov, ktorí pod Zobor prišli z Ukrajiny,” informuje FC Nitra.

Zdroj: FCNitraFB

Mužstvo získalo aj nového trénera, stal sa ním Anatoliy Vasilyovich Demyanenko, okrem iného je bývalý reprezentačný obranca ZSSR. Za svoju aktívnu kariéru získal striebro na ME v roku 1988, je päťnásobným majstrom ZSSR a s Dynamom Kyjev vyhral v roku 1986 Pohár víťazov.

Aj jeho angažovaním chce priniesť nový investor pozitívum jednak pre klub aj pre futbal na Slovensku,” vysvetľuje vedenie FC Nitra.

A. V. Demyanenko a Andriya Kolesnyk

Pri tlačovej konferencii odpovedalo nové vedenie aj na otázky ohľadom svojich plánov. „Je pred nami veľa práce. Tréner A. V. Demyanenko vie, ako dosiahnuť úspech. My sme priviedli tím profesionálov, tím Slovákov a Ukrajincov, pred ktorými stojí jedna úloha – dodať kvalitný a rýchly futbal,“ odkazuje vedenie FC Nitra. Novým prezidentom klubu bude Andriya Kolesnyk.

Asistent trénera sa stáva Peter Venglarčík, Miroslav Nemec a Igor Vladimirovic Yemets. Post kondičného trénera obsadil Miroslav Okáľ, trénerom brankárov bude Miroslav König, lekárom zostáva Milan Michalčin. Futbalistom nebude chýbať ani masér – Kudia Dmytro.

Zľava: Peter Venglarčík, Miroslav Nemec, Anatoliy Vasilyovich Demyanenko, Miroslav Okáľ, Igor Vladimirovic Yemets, Miroslav König, Kudia Dmytro

Nitra plánuje odohrať 6 prípravných zápasov. Zimná Tipsport liga prinesie zápasy so Skalicou, DAC Dunajskou Stredou, Brnom, Banskou Bystricou, Popradom a Riedom (Rakúsko). Príprava prebehne v domácich podmienkach.

„Už dnes sa začína veľmi ťažká úloha, zachrániť Nitru vo Fortunalige, taktiež dosiahnuť úspech v Slovenskom pohári. Vieme, že rokmi prešlo Nitrou veľa hráčov, my sa budeme spoliehať na tých, ktorí sú momentálne v tíme. Budeme dávať šancu mladým hráčom ale aj hráčom so skúsenosťami. Čas ukáže našu cestu a výsledky. Práca už začala, dôležité bude, aby háči verili trénerovi, a aby tréner veril hráčom,“ dodáva A. V. Demyanenko, nový tréner FC Nitra.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password