FC Nitra – FK Senica

Futbalisti Nitričky si odniesli vytúžené body. 285 divákov neskrývalo svoje nadšenie.

FC Nitra nastúpila do zápasu v zostave: Šípoš – Kuník, Niemchaninov, Podhorin, Magda, De Jesus Nascimento, Faško (75.Javorčič), Šefčík (83.Hambálek), Chobot, Vrábel (66.Muleme), Ristovski.

Proti nim bojovali futbalisti FK Senica: Vorel – Lukáčik,Didiba, Deket (66.Mihál), Addo, Totka, Moses, Buchel F. (75.Sulley), Meliš, Černák (66.Kučera), Duda.

Rozhodovali: Marhefka – Somoláni, Perát.

Pixabay

Úvod zápasu odštartovala prudká strela Chobota z ľavej strany, ktorú však Vorel stihol vyraziť. V 10. minúte sa do pozornosti dostal Vrábel, ktorý prenikol za obranu. Jeho slabšia strela napokon bránu hostí neohrozila. V 38. minúte to na opačnej strane ihriska skúšal z diaľky hráč Senice Moses. Strela však vyletela vysoko nad bránu. „O niekoľko sekúnd neskôr sme mohli skórovať, ale Ristovskeho z hranice šestnástky v dobrej príležitosti vychytal Vorel,“ vysvetľuje FC Nitra.

Prvý polčas skončil bez gólu na oboch stranách.

Pixabay

Do druhej časti zápasu sme vstúpili aktívnejšie. V 57. minúte náš entuziazmus ohrozil hosťujúci Totka. Našťastie mu obrana nič nedarovala a jeho pokus z vnútra šestnástky zablokovala. V 59. minúte sme sa dočkali vytúženého, aj keď sporného gólu. „Po rýchlej akcii a strele Šefčíka sa lopta odrazila od bránkovej konštrukcie, hra pokračovala ďalej. Na pokyn postranného rozhodcu sa hlavný arbiter nakoniec rozhodol strelu uznať ako gól – 1:0,“ informuje FC Nitra. V 82. minúte sme skórovali opäť. Autorom gólu sa stal Ristovski, ktorý zakončil hlavou k žrdi zo streli Šefčíka.

Nitra vyhrala 2:0 a zo zápasu si odnáša 3 cenné body.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password