FC NITRA – FK Pohronie

Nitrička privítala Pohronie v 19. kole futbalovej Fortuna ligy za prítomnosti 1376 divákov.

Zimná prestávka sa skončila a hráčov čakal prvý zápas o vytúžené body. Domáci tím pod vedením nového trénera A. Demjanenka nastupoval v tejto zostave:

FC Nitra: Šípoš – Šurnovský, Farkaš, Podhorin, Magda – Faško, Javorčić – Chobot, Gatarić, Šefčík – Ristovski.
Náhradníci: Kuciak – Kuník, Fabiš, Galbajev, Štefanec, Vrábel, Muleme.

FCNitraFB

Hostia nastúpili v nasledovnej formácii:

FK Pohronie: Jenčo – Abrahám, Jacko, Pavlík, Hatok – Obročník, Pellegrini (C), Mazan – Badolo, Tandir, Gerebenits.
Náhradníci: Dovec – Župa, Jacy, Chríbik, Blahút, Dzurík, Matić.

Prvá polovica zápasu sa začala sľubne v 16′, kedy Ristovski po pravej strane posielal loptu do blízkosti bránky súpera. Útok však odrazil hráč hostí – Hatok.

Zdroj: Pixabay

„Ďalšie okupovanie súperovej polovice ihriska prinieslo šancu v 36′ domácemu Gatarićovi, ktorý na útočnej polovici spadol, dokázal však ešte prenechať loptu Milanovi Ristovskému. Ten okamžite tvrdo vypálil a jeho delovka napokon skončila na brvne.“ informuje FC Nitra.

V 40′ prebral iniciatívu hráč z FK Pohronia. „Farkaš fauloval Cedrica Badola. Loptu si na svoju ľavačku pripravil Pellegrini a vyzeralo to nebezpečne,“ prezrádza FC Nitra. Strela, hoc dobre vypálená, nakoniec skončila vedľa ľavej žrde Šipoša.

Zdroj: Pixabay

Do druhého polčasu vstupovali oba tímy za stavu 0:0 pod dohľadom rozhodcov Kráľoviča, Vorela a Štrba. „V 51′ domácu Nitričku vystrašil Mazanov center do malého vápna, ktorý našiel hlavu Rolanda Gerebenitsa. Jeho zakončenie však mierilo tesne vedľa bránky,“ píše FC Nitra. V ďalších minútach hracieho času sa hralo poväčšine len medzi šestnástkami, čo znamenalo viac oddychu pre brankárov na oboch stranách ihriska.

„Záver oživenie hry nepriniesol, a tak si delíme body s Pohroním po remíze 0:0,“ dodáva FC Nitra.

FCNitraFB

K zápasu sa vyjadril aj tréner Nitry Anatolij Demjanenko: „Dnešný zápas bol ťažký, ale výsledok je spravodlivý. Staviame nové mužstvo a podmienky boli náročné. Niektorí hráči hrali pod svoje možnosti. Bolo tam málo futbalu a veľa súbojov.“

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password