FC Nitra – FK Pohronie Žiar/D. Ždaňa

Domáca Nitra privítala hráčov Pohronia. Zápas poznačili nepokoje, udeľovanie žltých i červených kariet a nakoniec trpká prehra.

FC Nitra nastupovala v úvodnej zostave: Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Kóša, Fabiš – De Jesus Nascimento, Javorčić – Vrábel, Faško, Chobot – Ristovski.
Náhradníci: Búš – Guláš, Magda, Danek, Gatarić, Němčaninov, Štefanec.

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa poskladala tím: Jenčo – Dzurík, Pavlík (C), Jacko, Župa – Blahút, Weir, Chríbik, Badolo – Matić, Abrahám.
Náhradníci: Luksch – Meda, Pellegrini, Hatok, Mikuš, Obročník, Fadera.

Rozhodca: Ivan Kružliak – Branislav Hancko, Ján Pozor.

Prvý polčas zápasu odštartovala domáca Nitra na štadióne pod Zoborom úvodným výkopom, ktorým sa Nitrania ťahali dopredu. Nádeje však zmarila nepresná prihrávka. V 21′ sa udeľovala prvá žltá karta. „Možno trochu zbytočná, veď Matić sa iba rozbiehal po pravom krídle na vlastnom území, keď ho podrazil Ondrej Vrábel,“ informuje sport.aktuality.sk. O minútu neskôr sa rovnaká karta ušla aj hosťom, keď Peter Chríbik zastavil Faška nepovoleným spôsobom pozdĺž veľkého vápna.

V 32′ hráč Nitričky Chobot vyzvŕtal svojho strážcu. Spätnou prihrávkou hľadal Jesusa, no legionár v službách Nitry sa v zlomovom okamihu pošmykol. Šancu využil Kojo Matić, ale ani tomu sa nepodarilo pretlačiť loptu na spoluhráčov. Na rad prišlo prvé vylúčenie. Červenú kartu dostal Ondrej Vrábeľ, ktorý pri súboji s 2 obrancami stavil na zahranie pádu. To mu však nevyšlo a rozhodca Kružliak ho v 43′ poslal preč z ihriska.

Prvý polčas skončil remízou 0:0.

Druhé dejstvo zápasu zaznamenalo gól zo strany Pohronia, kedy nikým nechránený Pavlík doklepol loptu do opustenej brány. Ďalší útok na bránu domácej Nitry prišiel v 52′. Alieu Fadera zvnútra šestnástky obstrelil brankára a zvýšil vedenie na 0:2.

V 74′ opúšťajú domáci fanúšikovia vlastný štadión. Hráči už len dohrávajú. Zápas skončil výhrou Pohronia. „Nitra počas celého duelu ani raz nevystrelila na Jenča, zaslúžene tak padá na posledné miesto tabuľky,“ píše web sport.aktuality.sk.

FC Nitra prehrala 0:2 a momentálne vlastní 22 bodov, čo ju zaraďuje na chvost tabuľky.

Zdroj foto: sport.aktuality.sk/Huste TV

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password