Generálka Fortunaligy proti hráčom z Čiech nebola štedrá na góly.

Naši hráči nastupovali do zápasu v nasledovnej zostave:
FC NITRA: Šípoš – Magda, Podhorin, Farkaš, Šurnovský – Faško, Javorčić – Šefčík, Gatarić, Chobot – Ristovski, tréner: Demjanenko.
Náhradníci: Kuciak – Fabiš, Muleme, Kuník, Martišiak, Vrábel, Kuliš, Dubeň.

Súper z Čiech vyskladal túto prvoligovú zostavu:
FC Fastav Zlín: Dostál – Azatskyi, Buchta, Cedidla – Jiráček, Hlinka, Fantiš, Matejov – Janetzký, Džafić, Jawo, tréner: Kameník.
Náhradníci: Šiška, Bartošák, Simerský, Bačo, Conde Cheick, Vakho, Chwaszcz.

Zdroj: FCNitraFB

Zverenci ukrajinského trénera Demjanenka mali v úvode prvej časti lepšie tempo. „Už v 3′ sa do šance dostal Šefčík, ktorý ale nepresným lobom nad bránku zahodil šancu,“ informuje FC Nitra.
Nasledovné minúty priniesli ďalšie šance, no tie sa nám nepodarilo úspešne premeniť, na čo zareagovali hostia a iniciatívu prebrali do svojich nôh.

„V 12′ to vyskúšali skórovať hostia, keď Matejov z hranice šestnástky vypálil vedľa tyče Šípoša. Vzápätí na to sa strelená lopta odrazila od Javorčića k Faškovi, ktorý tesne minul bránku z penaltového bodu,“ vysvetľuje FC Nitra.

Zdroj: Pixabay

Nepremenená šanca Zlínu nevyšla, no to ich neodradilo. Nakoniec sa im ich vytrvalosť vyplatila a nám sa stala osudnou. „V 41′ sa menilo skóre zápasu. Matejov na pravej strane vysunul Džafića, ktorý našiel presným centrom na malom vápne Jawa, ktorý hlavou poslal Zlín do vedenia 1:0,“ prezrádza FC Nitra.
O necelú minútu neskôr mohol skóre vyrovnať hráč Nitry, ale strela Šefčíka neprešla cez Dostála.

Druhý polčas oživil v 70′ Vakho, ktorý minútu po svojom príchode na ihrisko vyštartoval po pravej strane čím vyzval k strele Hlinku. Toho však nepustil k činu Šípoš. Domáci hráči Nitričky priniesli Zlínu ťažšie chvíle v poslednej minúte stretnutia, no Šefčíkov prudký center do vápna zneškodnil Dostál.

Nitra prehrala 0:1.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk