FC Nitra bez licencie na FORTUNA ligu a UEFU

Náš futbalový klub čelí veľkej hrozbe. Ako sa s ňou popasuje?

Vo štvrtok 28. 05. 2020 v Bratislave sa na svojom zasadnutí Prvostupňový orgán licenčného konania (POLK) rozhodol rokovať o Licenčnej administratíve Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Licencie pre klubové súťaže UEFA a FORTUNA ligu súťažného ročníka 2020/2021 boli udelené klubom: ŠK Slovan Bratislava futbal, FK DAC 1904 Dunajská Streda, MFK Zemplín Michalovce, MFK Ružomberok, FK Senica, ŠKF Sereď, AS Trenčín, FC Spartak Trnava, FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble a FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Všetky kluby splnili minimálne požiadavky licenčných kritérií. „Kluby sú povinné v stanovených termínoch plniť opatrenia POLK, ktoré majú uložené v rozhodnutí o udelení licencie,“ píše Slovenský futbalový zväz v 46. úradnej správe.

Správa ďalej uvádza, že licenciu pre klubové súťaže UEFA a FORTUNA ligu súťažného ročníka 2020/2021 neudelil klubom FC Nitra a MŠK Žilina v likvidácii. Dôvodom je nesplnenie minimálnych požiadaviek finančných licenčných kritérií.

Na otázku o aké kritériá ide, sme dostali od hovorcu klubu odpoveď v znení: „FC Nitra nesplnila kritérium k záväzkom po splatnosti k vlastným zamestnancom a hráčom a taktiež k iným klubom,“ odpovedá Jozef Chudý z marketingového oddelenia FC Nitra.

Klub sa podľa jeho vyjadrenia proti rozhodnutiu odvolá: „Klub podá v lehote do 12. 6. odvolanie voči prvostupňovému rozhodnutiu,“ vysvetľuje Jozef Chudý. „Uvedené kluby majú právo voči rozhodnutiu POLK podať odvolanie Odvolaciemu orgánu licenčného konania (OOLK) do 12. júna 2020 (vrátane), o čom im bolo zaslané písomné poučenie,“ píše Slovenský futbalový zväz v 46. úradnej správe.

Vedenie FC Nitra má podľa vyjadrenia Jozefa Chudého okrem odvolania v pláne: „Zastabilizovať káder, prípadné doplnenie na novú sezónu.“

Milovníkom futbalu nezostáva zatiaľ nič iné než čakať a držať palce.

Zdroj foto: Pixabay

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password