FC Nitra – AS Trenčín

Zápas prebehol na štadióne v Senici.

Nitrička pod vedením staro-nového trénera Ivana Galáda získala vytúžené body, ktoré potrebovala najmä po prehre s Pohroním, kedy sa naše mužstvo umiestnilo na poslednej priečke.

AS Trenčín nastupoval v zložení: Šemrinec – Slávik, Mazanovský, Nielson, Comvalius – Roguljić, El Mahdioui (C), Corryn – van Kessel, Čataković, Ghali. Náhradníci Bergsen – Zubairu, Kadák, Knežević, Ligeon, Tučný, Depetris.

FC Nitra si prichystala nasledovnú zostavu: Šípoš – Kuník, Podhorin (C), Němčaninov, Magda – De Jesus Nascimento, Kóša – Fabiš, Faško, Chobot – Ristovski. Náhradníci: Búš – Javorčić, Hambálek, Danek, Šefčík, Štefanec, Kuliš.

Rozhodovali: Michal Očenáš – Mário Roszbeck, Daniel Poláček – Milan Štrbo.

FC Nitra nastupovala v modrých dresoch, Trenčín v bielych. Už zo začiatku zápasu sa útoky presúvali z jednej strany na druhú. V 17. minúte sa šanca naskytla Fabišovi, ktorý sa po chybe Nielsona dostal až pred Šemrinca. Strela však letela privysoko. O dve minúty neskôr nebezpečne zakončil Roguljič, po ňom Čatakovič, no brankár Šípoš svojich spoluhráčov podržal a góly nepadali. V 23. min sa veľká šanca naskytla útočníkovi Ristovskému, Šemrinec mu však obetavým zákrokom zabránil k skórovaniu, čo sa opakovalo aj o minútu neskôr. „Na druhej strane mal v 33. min šancu Roguljič. Zakončenie už nebolo tak kvalitné,“ informuje FC Nitra.

Prvý polčas skončil remízou 0:0.

Druhé dejstvo sa rozbehlo v prospech Nitry v 67. minúte, kedy brankára AS Trenčín prekonal Ristovski. „Nitra sa presunula na územie súpera, Ristovski našiel svojou prihrávkou MICHALA FAŠKA, ktorého parádna strela spoza pokutového územia smerovala do horného rohu brány, Šemrinec nemal najmenšiu šancu,“ uvádza portál sport.aktuality.sk. Druhý gól padol v 73. minúte, opätovne z kopačky Ristovského, ktorého prízemná strela smerovala presne k žrdi. Tretí a posledný gól zápasu si pripísal kapitán Nitry Oliver Podhorina. Obrana Trenčína podcenila situáciu a laxnou hrou pred bránou si lopta našla voľného Podhorina, ktorý ju odrazil do siete hlavou.

Nitra vyhrala nad Trenčínom 0:3.

Zdroj foto: sport.aktuality/ Huste TV

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password