FC Nitra a HK Nitra dostali stopku

Únia ligových klubov a Slovenský zväz ľadového hokeja hromadne rušia všetky svoje podujatia.

Dôvodom je nariadenie Ústredného výboru krízového štábu SR o zrušení všetkých športových podujatí v krajine, ktoré má predbežne trvať dva týždne.

Pre FC Nitra to znamená, že najbližšie dve kolá Fortuna ligy nadstavbovej časti sa neodohrajú. Na oficiálnej facebookovej stránke nitrianskeho futbalu sa dočítame, že by prestávka mala trvať do konca marca. „Akceptujeme toto rozhodnutie. Zdravie ľudí je na prvom mieste. Zároveň však musíme zanalyzovať všetky možnosti a riešenia vzniknutej situácie. O ďalšom programe Fortuna ligy vás budeme informovať,“ hovorí prezident Únie ligových klubov Ivan Kozák.

Od 10. 03. 2020 sú zrušené aj tréningy a zápasy mládežníckych súťaží. „FC Nitra v súvislosti s aktuálnou situáciou výskytu koronavírusu COVID-19 na Slovensku a po rozhodnutí SFZ ako riadiaceho orgánu mládežníckych súťaží pristúpil k preventívnym opatreniam. Na základe rozhodnutia SFZ sú zrušené všetky mládežnícke zápasy, ktoré boli pôvodne naplánované počas najbližšieho víkendu a týždňa (14. – 19. marca). Zrušenie zápasov sa týka všetkých mládežníckych kategórii v klube,“ píše klub na svojom Facebooku.

Pixabay

Klub v tejto súvislosti zavádza aj nasledovné preventívne opatrenia:

  • zrušenie tréningov kategórií prípraviek, t.j. výbery U6 až U11 do 15. marca
  • zrušenie tréningov ženských kategórií, t.j. WU15, WU19 do 15. marca
  • zrušenie tréningov kategórií žiakov (U12 – U15) do 15. marca
  • zrušenie tréningov kategórie žien do 15. marca
  • zrušenie tréningov kategórie dorastu, t.j. výbery U16, U17 a U19 predbežne do 12. marca

Rodičia detí sú vyzývaní k trpezlivosti a k rešpektovaniu preventívnych opatrení, ktoré majú predovšetkým zabrániť šíreniu ochorenia.

„Klub naďalej monitoruje vzniknutú situáciu a je v úzkej komunikácii s príslušnými orgánmi. Ďakujeme za pochopenie,“ píše FC Nitra.

Rovnaké stanovisko zaujalo aj vedenie HK Nitra. Z oficiálnych stránok klubu sa dozvedáme, že Slovenský zväz ľadového hokeja spolu s riadiacimi orgánmi súťaží prijali v súlade s oznámením Ústredného krízového štábu v súvislosti s rizikom prenosu koronavírusu (COVID-19) nasledovné rozhodnutia:

  • zrušenie zápasov v súťažiach Tipsportligy
  • zrušenie zápasov Slovenskej hokejovej ligy
  • zrušenie zápasov 2. ligy seniorov, Extraligy žien, Extraligy juniorov, Extraligy dorastu, 1. ligy juniorov, 1. ligy dorastu, Ligy kadetov, Ligy st. žiakov 8., 7., Ligy ml. žiakov 6., 5
  • zrušenie turnajov prípraviek HP 3. a HP 4. a všetkých plánovaných priateľských zápasov

Situácia by mala byť neustále monitorovaná Slovenským Zväzom Ľadového Hokeja a o všetkom budú informovať na svojich oficiálnych webových stránkach. Nariadenie platí pre celé územie Slovenskej Republiky a malo by trvať od 10. do 23. marca 2020.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password