FC DAC 1904 Dunajská Streda – FC NITRA

Záverečné tretie stretnutie zimnej Tipsport ligy ponúklo zápas medzi Nitričkou a Dunajskou Stredou.

Udialo sa tak už pod taktovkou nového vedenia z Ukrajiny, ktoré si za prvý cieľ vytýčilo udržanie klubu v tabuľke.

Zoskupenie protivníkov FC DAC 1904 Dunajská Streda bolo nasledovné: Jedlička (46. Slančík) – Blackman (70. Šimčák), Kružliak (K), Beskorovainyi, Davis – Bednár (75. Lalatović), Nagy (67. Schäfer) – Divković, K. Vida (85. Boateng), Javro (46. Phillips) – Ramirez (85. J. Švec). Tréner: Hélder Cristovao.

Nitra nastupovala v zostave: Šípoš (46. Kuciak) – Magda (70. Kuník), Podhorin (70. Galbayev), Farkaš, Šurnovský (46. Janso) – Javorčić (70. Bilovský), Faško (70. Fabiš) – Šefčík, Vrábel (46. Kuliš), Chobot (46. Perez) – Gatarić. Tréner: Anatolij Demjanenko.

Zdroj: FCNitraFB

„V prvom polčase góly nepadali, no zato šancami sa nešetrilo! Gatarić často preveroval súperovho brankára Jedličku. Na druhej strane si brankár bielo-modrých Šípoš musel poradiť s Blackmanom,“ informuje FC Nitra.

Druhých 45 minút však už body priniesli. Prvý gól padol do brány hostí už po hodine hry, kedy Nitra rozohrávala svoj štvrtý rohový kop. „ Po poodrážaných strelách sa lopta odrazila aj na nohu Kuliša, ktorý umiestnenou strelou otvoril skóre 1:0 v prospech Nitry,“ informuje FC Nitra.

Dunajská Streda nenechala na seba dlho čakať a skóre vyrovnal Divković na 1:1 už po 2 minútach hracieho času. „V 84. minúte, gólom na 1:2 rozhodol nabiehajúci Ramirez, ktorý preloboval Kuciaka,“ dodáva FC Nitra.

V prípade pripomienok alebo námetov na články ma neváhajte kontaktovať na adresu barbora.blaskova@nitrianskyhlasnik.sk