Falošný plynár obral dôchodkyňu o 50 eur

V Nitre pravdepodobne šarapatí falošný plynár. O peniaze obral minimálne dve ženy.

Polícia upozorňuje obyvateľov Nitry na muža, ktorý sa vydáva za pracovníka plynární. Pod zámienkou kontroly merača plynu sa minulý týždeň dostal do bytu 79 ročnej ženy. „Neznámy muž otvoril okienko vedúce do šachty a pochytal plynomer, potom si od ženy vypýtal poslednú faktúru za dodávku zemného plynu,“ opisuje udalosti polícia. Na faktúru si poznačil zopár údajov a vypýtal si 50 eur, ktoré mu dôchodkyňa dala. So slovami, že ide ešte na jedno miesto, z bytu odišiel.

Podozrivý muž bol asi 180 cm vysoký, zavalitejšej postavy, vo veku okolo 50 rokov a v tvári zarastený.

„Polícia prijala od poškodenej trestné oznámenie pre podozrenie z protiprávneho konania,“ informujú policajti. Neskôr sa im s podobným príbehom mala ozvať ďalšia poškodená žena.

Existuje predpoklad, že táto osoba bude v páchaní trestnej činnosti pokračovať. Polícia pripomína, že žiadny z dodávateľov energií nemanipuluje s peniazmi a pri návšteve sa preukáže preukazom zamestnanca. „Pokiaľ máte pochybnosti o pravosti takéhoto technika, zavolajte na obecný úrad, na linku vášho dodávateľa plynu alebo aj na linku 158,“uzatvára polícia SR.

Zdroj foto: Polícia SR

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password