Dvaja špekulanti, ktorí sa snažili oklamať seniorov, skončili s obvinením

Pokusy o podvod im v pravej chvíli prekazili blízke osoby oklamaných senioriek.

foto ilustračná: pixabay.com

Prvý prípad sa stal koncom februára. Telefón zvonil v byte 71-ročnej dôchodkyne, keď ho zodvihla mužský hlas sa jej predstavil ako zamestnanec pošty a oznámil jej, že jej bude vyplatená suma 150 eur.

„Požiadal ju o presnú adresu a následne jej asi o 15 minút volal iný muž na jej mobil. Ten sa jej pýtal či má doma peniaze, lebo jej hrozí nebezpečenstvo, pričom poukazoval na telefonát predtým, o ktorom tvrdil, že je to podvod a chcú ju okradnúť,“ uvádza nitrianska krajská polícia.ä

Druhý muž žene prikázal, aby všetky peniaze, ktoré má doma zabalila a vložila do modrého smetiaku pred domom. „17 200 eur tak skončilo v obliečke od vankúša, previazané modrým motúzom v modrej smetnej nádobe,“ opisuje polícia.

V druhom prípade podvod prekazil manžel oklamanej seniorky.

Špekulanti tu využili rovnaký model. Staršej žene sa namiesto pracovníka pošty najprv predstavil zamestnanec Sociálnej poisťovne. Žena im prezradila svoj kontakt aj adresu, no keď sa podľa plánu telefonicky ozval druhý muž, jej manžel urobil telefonátom rázny koniec a položil.

Aj v treťom pokuse sa do situácie zamiešala ďalšia osoba.

Tento raz mala iná seniorka všetky svoje peniaze a cennosti vyhodiť z okna. „Žene prišlo zle a vyšla pri telefonáte s podvodníkmi na balkón, kde si jej telefonát vypočul sused a okamžite zakročil. Nič sa tak z okna nevyhadzovalo,“ vysvetlila krajská polícia.

Aj v Nitre sa okolí sa stále nájdu podobní špekulanti, kriminálke sa podarilo odhaliť dvoch z nich. Aktéri uvedených troch podvodov vo veku 22 a 28 rokov obvinili z pokračovacieho zločinu podvodu.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password