Fakultná nemocnica v Nitre získala nedoceniteľný darček

Nový prístroj pomôže najmä mamičkám a ich predčasne narodeným drobcom.

Špeciálny prístroj, ktorý chýbal v každej nemocnici je tzv. odsávačka mlieka. Tú darovalo neonatologickému oddeleniu Občianske združenie (OZ) Malíček. Zariadenie je životne dôležité pre bábätká, ktoré sa vypýtali na svet predčasne, pretože sú umiestnené v inkubátoroch a ich matky sa k nim nedostanú. Dojčenie, preto stagnuje, často sa ho dieťa vôbec nedočká.

Odsávačka mlieka
Zdroj foto: Fakultná nemocnica Nitra

„V takom prípade hrozí, že ich už nebudú dojčiť nikdy. Laktáciu im pomôže naštartovať práve odsávačka materského mlieka. Slovenské nemocnice však doteraz na svojich oddeleniach takéto zariadenia nemali. Naše neonatologické oddelenie sa už takou pýšiť môže,“ informovala TASR nitrianska nemocnica.

OZ Malíček v prispievaní týchto zariadení pokračuje už tretí rok. V uplynulých dňoch sa podarilo vďaka nemu umiestniť profesionálne odsávačky materského mlieka do ďalších 11 nemocníc na Slovensku. Darčeku sa tešia nielen sestry na oddelení, ale aj obyvateľky Nitry, ktoré v komentároch neskrývali radosť z prístroja, no taktiež poznamenali, že by sa oddeleniu, okrem novej techniky, zišiel aj personál.

„Bolo by super, ak by bola na šestonedelí čisto len laktačná poradkyňa, ktorá sa bude venovať mamičkám po pôrode rozbehnúť dojčenie, keďže samotné zdravotné sestry na to čas nemajú, majú inú prácu. Veľmi by to pomohlo hlavne prvorodičkám, ak by bola takáto poradkyňa k dispozícií aspoň v pracovné dni. Gratulujem ku krásnemu a užitočnému daru,“ píše Naďa.

„Super darček, určite pomôže. A ešte, keby na neonatologickom oddelení bolo viac sestričiek, lebo je ich tam žalostne málo a pritom sú veľmi potrebné,“ dodáva Lucia.

Televízia Nitrička

Forgot Password