Fakultná nemocnica v Nitre pokračuje v príprave výstavby heliportu

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba bude pristávať na streche chirurgického objektu.

FN v Nitre pokračuje v príprave výstavby nového heliportu. Celkové náklady na realizáciu výstavby nového heliportu majú dosiahnuť sumu približne 1,4 milióna eur. Nový heliport chcú vybudovať na streche rekonštruovaného chirurgického pavilónu a slúžiť bude pre potreby vrtuľníkovej zdravotnej služby pri rýchlom prevoze pacientov. Heliport bude umiestnený na streche tohto pavilónu, kde je možný prevoz pacientov do príslušných oddelení výťahom.

„Výstavbou heliportu na streche chirurgického pavilónu sa zeefektívni to, že privezený pacient bude okamžite premiestnený na mobilné lôžko a novým výťahom bude premiestnený priamo na požadovanú operačnú sálu, čo skráti čas na prevoz aj o niekoľko minút. Takáto úspora času môže v niektorých prípadoch znamenať záchranu ľudského života,“ uvádza nemocnica v projekte.

Na streche chirurgického pavilónu pribudne 32 zapustených návestidiel vydávajúcich svetlo zelenej farby, ktorých svietivosť je regulovaná v troch stupňoch. Okrem toho tam bude svetelná sústava, ktorá navedie vrtuľník na heliport a ktorá bude vydávať stále svetlo premenlivej bielej farby. Svetlá budú rozmiestnené s rozostupom 1,5 metra.

Vrtuľníková záchranná zdravotná služba v súčasnosti využíva voľnú asfaltovú plochu pri vstupe do nemocnice z Rázusovej ulice. Táto služba je využívaná v prípadoch, kedy je úspora času pri preprave pacienta kritická. Sanitkou sa potom pacienti prevážajú do príslušných oddelení, čím sa transportom predlžuje celkový čas.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password