Extrémne teploty vystrieda dážď a búrky

Konečne si trošku oddýchneme od tropických horúčav. Budúci pracovný týždeň však treba rátať aj s prehánkami a búrkami.

Cez víkend do našej oblasti zasahovala od juhozápadu plytká tlaková níž, počas ktorej k nám od juhu prúdil teplý a vlhký vzduch. Vďaka nemu sa vytvárali početné prehánky a búrky. Začiatok budúceho týždňa bude podobné počasie ako cez víkend. Stále bude teplo a na pocit dusno no naďalej treba počítať s prehánkami a búrkami.

V pondelok bude zrána prevažne oblačno. Denná teplota sa bude pohybovať v intervale od 22 do 31 °C, pričom bude fúkať premenlivý severozápadný vietor s rýchlosťou 4 až 18 km/h. V popoludňajších hodinách sa na niektorých miestach Slovenska môžu vyskytnúť prehánky alebo búrky. Nočná teplota bude príjemných 19 stupňov Celzia.

Utorok po celý deň bude takmer jasno, ortuť na teplomere sa vyšplhá do 31 °C. Bude fúkať premenlivý severozápadný až severný vietor rýchlosťou 11 až 22km/h. V popoludňajších hodinách bude teplota rušená prehánkami. Nočná teplota bude do 20 °C.

Od stredy sa bude postupne ochladzovať. Teplota vystúpi na 30 °C. Očakávame malú oblačnosť, vietor bude viať rýchlosťou 7 až 25 km/h. V noci vystúpi teplota na 18 °C.

Vo štvrtok bude jasno až polooblačno, teplota vystúpi na 29 °C, pričom bude fúkať severný a severovýchodný vietor s rýchlosťou 7 až 22 km/h. Nočná teplota bude ustálená na 20 °C.

V piatok bude jasno až polooblačno, teplota sa bude pohybovať v rozpätí od 24 do 28 °C. Vietor bude viať rýchlosťou 3.8 m/s. V noci bude ustálená teplota podobne ako vo štvrtok 20 °C.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password