Európsky týždeň mobility prichádza s viacerými výhodami

Význam kampane potvrdilo karanténne obdobie, kedy sa významne znížila úroveň prachu, hluku a znečistenia.

foto ilustračná (pixabay.com)

Ako už býva v septembri zvykom, aj tento rok sa uskutoční Európsky týždeň mobility. Z medzinárodnej akcie vyplýva pre cestujúcich hneď niekoľko výhod. „V rámci kampane vyzýva ARRIVA cestujúcich, ale aj širokú verejnosť, aby využívali služby verejnej autobusovej dopravy alebo si zvolili iný spôsob dopravy ako auto,“ približuje spoločnosť význam týždňa mobility.

V priebehu týždňa môžete využiť zvýhodnené ceny hromadnej dopravy.

foto: NH

„Cieľom tejto ponuky je motivovať nepravidelných alebo celkom nových cestujúcich k výskušaniu verejnej dopravy, a tým zváženiu jej častejšieho využívania,“ mieni portál imhd.sk. Cena vybraných cestovných lístkov bude zvýhodnená od stredy 16. 9. do utorka 22. 9. 2020, vrátane 24-hodinového lístka v predaji u vodiča. Bežná cena lístka v hodnote 2,40 € bude znížená o polovicu, teda na 1,20 €. Znížený bude aj týždenný lístok v predaji u vodiča, namiesto bežných 8,40 € zaplatíte iba 5 €.

V prípade, že si v priebehu týždňa mobility kúpite čipovú kartu s kreditom aspoň 10 €, alebo si dobijete kartu minimálne 10 €, postúpite automaticky do súťaže o ďalší kredit.

foto: NH

Lacnejšie budú aj vlaky.

ZSSK v uvedenom termíne poskytne cestujúcim polovičné cestovné v 2. vozňovej triede aj bezplatnú prepravu bicykla. Bicykel bude možné počas akcie prepravovať bez cestovného lístka, ale len do naplnenia kapacity vlaku. Mimoriadne zľavy budú platiť vo vnútroštátnych úsekoch vlakov kategórie Os a REX. „Význam udržateľnej mobility potvrdila tento rok celosvetová pandémia koronavírusu, keď sa po obmedzení pohybu obyvateľov v ovzduší významne znížila úroveň prachu, hluku a znečistenia spôsobená pravidelnou dopravou,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč. S uvoľnením opatrení narastal aj počet áut na cestách, tohtoročný týždeň mobility tak podľa neho prichádza včas.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password