Enviropolícia obvinila ženu z Nitrianskeho kraja: Viaceré šteňatá z jej nelegálnej množiarne uhynuli

Viaceré boli choré, niektoré museli byť usmrtené veterinárom. Všetkým dospelým psom zostali dlhodobé poruchy správania.

Foto: FB Polícia SR

Od septembra 2020 do marca 2021 prostredníctvom internetovej stránky ponúkala na predaj šteňatá. Podľa polície ich bolo minimálne 7 vo veku 7 až 8 týždňov. Maltezákov, maltézskych pinčov a yorkshirských teriérov ponúkala za sumy od 340 do 380 eur.

Vyšetrovateľ Enviropolície oddelenia Nitra vzniesol voči 44-ročnej žene z Hurbanova obvinenia.

Čeliť bude obvineniam za pokračovací prečin zanedbania starostlivosti o zviera a za pokračovací zločin podvodu. „Šteniatka boli choré a trpeli nákazlivými chorobami. Tri z nich následkom zlého zdravotného stavu uhynuli a ďalšie tri museli byť usmrtené veterinárom. Jedno šteňa sa vďaka včasnému zásahu veterinárneho lekára podarilo zachrániť,“ informovala Polícia SR.

Foto: FB Polícia SR

Chovaným psom neposkytovala dostatočnú starostlivosť.

Preukázalo to vyšetrovanie. Do decembra roku 2021 deviatim psom a ôsmim šteňatám poskytovala starostlivosť, ktorá bola v rozpore so zákonom o veterinárnej starostlivosti, ako aj ďalšími právnymi predpismi upravujúcimi ochranu spoločenských zvierat.

„Dve šteňatá vo veku maximálne 5 až 6 týždňov boli podvyživené a obe neskôr uhynuli,“ spresnila Polícia SR. Všetkým deviatim dospelým psom zostala dlhodobá a pravdepodobne aj trvalá porucha správania.

Psy neboli socializované a pri manipulácii prejavovali známky strachu a agresivity.

Televízia Nitrička

Forgot Password