Dvojica sa snažila na Svätoplukovom námestí rozmiestniť protestné plagáty. Polícia hovorí o provokácii a nezvládnutých emóciách

Snahu 63-ročnej dvojice si vo večerných hodinách všimol operátor kamerového systému nitrianskej mestskej polície. Žena a muž na lavičkách a schodoch na Svätoplukovom námestí rozmiestňovali pútače a plagáty.

foto: NH

Policajná hliadka, ktorá išla situácia preveriť, zistila, že na plagátoch sú fotografie osôb známych z verejnej a politickej sféry a k nim sú dopísané protestné komentáre.

Staršia žena z Veľkých Úľan nemala doklad o povolení a platbe za využitie verejného priestoru, preto ju policajti vyzvali, aby pútače odstránila. „Žena spočiatku odmietala predmety odstrániť, po viacnásobných opakovaných výzvach, a zbytočne z jej strany eskalovaných emóciách, plagáty zo schodov pozbierala a protestný pútač z lavičky odstránila,“ opisuje mestská polícia.

Blokovú pokutu na mieste odmietla zaplatiť a nechcela sa k situácii vyjadriť ani do zápisnice. Hliadka jej vysvetlila, že jej konanie preto bude postúpené na ďalšie doriešenie. Tým to však neskončilo.

foto: archív TV Nitrička

Do riešenia situácie sa zapojil rovnako starý komplic, na ktorom bolo vidieť, že je pod vplyvom alkoholu, k čomu sa aj priznal. Dekoratérka námestia si niektoré pasáže riešenia situácie začala natáčať na mobil a podľa nej nezákonné správanie policajtov vraj zverejní na Youtube.

„Celý priebeh riešenia priestupku bol sprevádzaný nezvládnutými emóciami, rôznymi obviňovaniami, neochotou nechať si vysvetliť predmetné porušenie zákona, hlasitými a osočujúcimi poznámkami na adresu mestskej polície s evidentnou snahou príslušníkov vyprovokovať,“ tvrdí mestská polícia.

Komplic pochádzajúci z Veľkého Krtíša mestských policajtov urážal opakovane, nazýval ich napríklad „zbabelcami, ktorí sa boja vyjadriť svoj názor, Ficova polícia“.

Hliadka sa im snažila vysvetliť, že mestská polícia koná podľa platných právnych noriem bez ohľadu na politickú verejnú mienku a sympatie k politickým stranám. Jeden z policajtov dodal, že tiež môže situáciu nahrávať na služobný fotoaparát a nezostrihaná nahrávka bude použitá v prípade pokusu o zdiskreditovanie príslušníkov mestskej polície alebo pri nepravdivom opise ich štandardného zákroku.

Televízia Nitrička

Forgot Password