Dve zrazené chodkyne v jeden deň. Obaja vodiči ušli

Nitrianska polícia včera 17. 10. zaznamenala dve dopravné nehody. V oboch prípadoch vodiči ušli bez poskytnutia pomoci.

Prvá nehoda sa stala ešte v skorých ranných hodinách na Dolnočermánskej ulici v Nitre. 69-ročná žena prechádzala krátko po 6.00 hodine na zelenú cez priechod pre chodcov, smerom od predajne Lidl k Bille. „V tom momente však na priechod, pravdepodobne na červený signál, vošlo osobné auto, ktoré chodkyňu zachytilo a zranilo,“ vysvetľuje nitrianska polícia. Chodkyňa utrpela ľahšie zranenia – zlomeninu zápästia ľavej ruky a pomliaždenie hrudnej kosti. Zo zranení sa bude zotavovať približne 6 týždňov. Polícia prípad vyšetruje ako prečiny ublíženia na zdraví a neposkytnutia pomoci.

O krátky čas sa s podobným scenárom odohrala ďalšia dopravná nehoda.

Došlo k nej asi 9.15 hod. na Dobšinského ulici v Nitre pred kruhovou križovatkou pod Zoborom. „Tu, tiež na priechode pre chodcov, zachytil vodič pravdepodobne traktora, alebo pracovného stroja, 20 ročnú chodkyňu,“ dopĺňa informácie polícia. Chodkyňa zrážku ustála a nespadla, ale je ľahko zranená. Aj v tomto prípade vodič, ktorý bol účastníkom dopravnej kolízie, z miesta nehody ušiel.

Polícia vodičov upozorňuje, aby boli k chodcom ohľaduplní. Informuje tiež, že akékoľvek informácie k vodičom alebo vozidlám, ktoré boli účastné dopravných nehôd, môžete podať polícii na telefónnom čísle 158, na ktoromkoľvek policajnom oddelení alebo do správy na facebookovej stránke Polícia SR – Nitriansky kraj.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password