Dve prehry v predĺžení

Nitra si odniesla po jednom bode aj z Liptova, aj z Miškovca. Obranu posilnil Jesse Graham.

Hokejisti Nitry nastúpili v piatok na ľade Liptovského Mikuláša. Zápas sa niesol v duchu kvalitných obrán, ku žiadnym veľkým príležitostiam nedochádzalo. Prvý gól stretnutia padol až v polovici tretej tretiny. Jednalo sa o veľmi kuriózny gól, kedy pri avizovanom vylúčení na domácej strane odkorčuľoval Hanuljak z brány a z útočného pásma sa puk nešťastne odrazil do prázdnej bránky. V 56. minúte Buček vyrovnal na 1:1. Nasledovalo predĺženie ktoré pre domácich rozhodol Rudolf Huna.

V nedeľu cestovala Nitra do Maďarska, kde sa stretla s Miškovcom. Ešte predtým však vedenie klubu oznámilo príchod do obranných radov. Z kanadsko-americkej AHL prišiel Jesse Graham. 25-ročný Kanaďan získal v AHL spolu 88 bodov za 19 gólov a 69 asistencií. Hrával za Bridgeport, San Antonio a Uticu, v Európe to pre neho bude prvé pôsobenie.  

„Na jeho príchode sa výrazne podieľal aj Kris Versteeg, ktorý ho pre Nitru odporučil a pri rokovaniach ho presvedčil, že Nitra bude lepšia voľba ako nórsky Stavanger, ktorý mal o Grahama veľký záujem,“ informoval klub.

Už aj s Grahamom v zostave nastúpila Nitra v Miškovci. Vstup do zápasu sa bielo-modrým vydaril výborne, keď sa už v tretej minúte presadil Erik Čaládi. Domáci vyrovnali v 12. minúte počas presilovky. Obaja brankári predviedli niekoľko výborných zákrokov a do konca tretej tretiny tak gól už nepadol. Predĺženie rozhodol Kyle Beach a Nitra si tak z Maďarska vezie domov iba jediný bod. Nitra je momentálne na 9. priečke aktuálneho ročníka Tipsport ligy a v stredu odohrá domáci zápas s Popradom.

Zdroj foto: hockeynitra.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password