Dvaja stredoškoláci napadli na zastávke MHD 15-ročného chlapca

Matka poškodeného slovný a fyzický útok nahlásila polícii.

Incident sa udial na zastávke mestskej hromadnej dopravy na Výstavnej ulici v Nitre. S 15-ročným chlapcom prišla nepríjemnú udalosť na útvar nitrianskej mestskej polície oznámiť jeho matka. Tínedžera, ktorý je ešte žiakom základnej školy, napadli dvaja starší násťroční.

„Objasňovaním bola zistená totožnosť obidvoch podozrivých osôb, ktoré žiaka základnej školy napadli,“ informovala mestská polícia.

Na druhý deň polícia jedného z útočníkov riešila v blokovom konaní. Išlo o 17-ročného mladíka, ktorý poškodeného napadol slovne aj fyzicky. Jeho čin bol riešený ako priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

„Druhý z útočníkov, šestnásťročný stredoškolák, úmyselne zničil napadnutému slnečné okuliare a tým sa dopustil priestupku proti majetku,“ pokračuje políca.

Aj druhý útočník bol riešený v blokovom konaní. Obaja násilníci absolvovali rozhovor s príslušníkom zodpovedným za prevenciu kriminality. Podľa polície obaja skutok oľutovali a prisľúbili, že podobné a ani odvetné konanie sa nebude opakovať.

foto ilustračná: pexels.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password