Druhé kolo testovania na COVID-19 bude. 25 okresov má výnimku

Okresy s počtom pozitívnych prípadov nižším ako 0,7 percenta sa nemusia zúčastniť druhého kola testovania na COVID-19. Na pondelkovom rokovaní o tom rozhodol ústredný krízový štáb.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Ďalšie kolo testovania sa podľa zverejnených informácií nemá týkať 25 okresov a tiež Bratislavy a Košíc. Do výnimiek tesne spadá i okres Nitra. V prvom kole dosiahol úroveň 0,68 percent pozitívnych prípadov. V Nitrianskom kraji by sa spomedzi siedmich okresov malo testovanie uskutočniť len v okrese Topoľčany, v ktorom hlásia 1,68 percenta pozitívnych ľudí.

Premiér aj naďalej vyzýva k zodpovednosti.

Všetko, čo sme testovaním získali, si môžeme podľa Igora Matoviča „lusknutím prsta pokaziť“. Obyvateľov preto aj naďalej vyzýva k dodržiavaniu preventívnych opatrení. Ani negatívny výsledok antigénového testu totiž nezaručuje, že človek nemá v sebe koronavírus.

Počas dvoch dní bolo na Slovensku otestovaných 3 625 332 ľudí, z toho 38 359 osôb bolo infekčných. Ide o 1,06 percenta všetkých testovaných.

V druhom kole by sa testovanie malo dotknúť 54 percent obyvateľov krajiny. Ako povedal minister obrany Jaroslav Naď, presný zoznam okresov, kde sa testovanie najbližší víkend uskutoční, zverejní rezort v utorok.

Po druhom kole začnú vo všetkých okresných mestách vznikať mobilné odberové miesta.

Ľudia sa v nich budú môcť podľa ministerstva vnútra bezplatne otestovať antigénovými testami. Dvakrát do mesiaca by sa mali testu podrobiť zdravotníci v nemocniciach, zamestnanci a klienti domovov sociálnych služieb a ľudia z kritickej infraštruktúry štátu, vrátene významných podnikov. „Testovať sa budú aj pacienti nemocníc,“ dodáva rezort a pripomína, že Slovensko bude testy vykonávať aj na hraniciach. Týkať sa budú ľudí prichádzajúcich do krajiny bez testu zo zahraničia. „Počet otvorených hraničných priechodov sa zrejme pre kontroly zmenší, obmedzia sa aj ich otváracie časy,“ uzatvára rezort.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password