Dražovce čakajú dožinkové slávnosti

Obyvateľov Dražoviec čakajú v nedeľu dožinkové slávnosti. Tie patria do podujatí Nitrianskeho kultúrneho leta.

V niektorých dedinách sa každoročne v týchto mesiacoch oslavujú žatevné práce. Dožinky sú slávnosť ukončenia žatvy. Sprevádzané sú hudbou, tancom a oldomášom. Inak tomu nebude ani v mestskej časti Dražovce, ktorá patrí pod Nitru, ale udržiava si svoju dedinskú podobu. Aj tento rok sa obyvatelia zídu v kultúrnom dome, aby spoločne oslávili ukončenie zberu ovocia a zeleniny a sviatok nového chleba.

Dožinky sa budú konať v nedeľu 28. júla. Začnú sa o 9. hodine bohoslužbou v Kostole sv. Františka Xaverského, o 14. hodine bude nasledovať prehliadka kostola sv. Michalla Archanjela a prehliadka „dražovského domčeka“. Dožinkové slávnosti vyvrcholia programom v kultúrnom dome, ktorý sa začne o 16. hodine. 

„V programe sa predstavia folklórna skupina Tradícia z Nitry – Dražoviec, spevácka skupina Janíkovská studnička z Nitry – Janíkoviec, Štefánia zo Svätoplukova, folklórna skupina Briežok z Jedľových Kostolian, ako hostia vystúpi KUD Harkanovci z Chorvátska,“ informovala na stránke mesta Ľudmila Synaková z Mestského úradu v Nitre.

foto: ilustračné

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: marko.mikulasik@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password