Dovolenka 2023: Kam vyraziť za rozprávkovou exotikou?

Letná sezóna sa pomaly, ale isto rozbieha a mnohí z nás hľadajú, kam sa tento rok vyberú na dovolenku so svojimi rodinami či priateľmi. Nakoľko minulé letá boli viac alebo menej poznačené pandémiou COVID 19 a s ňou súvisiacimi obmedzeniami, záujem o exotické krajiny výrazne klesol. Situácia sa však postupne vrátila viac – menej do normálu a preto vám prinášame typy na destinácie, ktoré rozhodne stoja za pozornosť.

Thajsko 

Obľúbená destinácia je späť, a to bez akýchkoľvek obmedzení v súvislosti s COVID 19. Destinácie ako Krabi, Bangkok, Koh Samui či iné sú „otvorené“ všetkým a čakajú na svojich turistov. 

Seychely

Krajina, ktorá priam srší exotikou je od decembra 2022 rovnako prístupná bez akýchkoľvek obmedzení. Seychely prinášajú nádherné pláže, zaujímavú turistiku a na spoznávanie tamojšej špecifickej kultúry nie je nikdy neskoro.

Seychely

Island 

Ostrov, ktorému môžeme dať bezpochyby prívlastok zázračný, je oficiálne prístupný turistom od februára tohto roka. Prírodné divadlo typické pre túto destináciu je pre turistov pripravené v ktoromkoľvek ročnom období. Napriek nie vždy priaznivému počasiu návštevníkov lákajú gejzíry, ľadovce či sopky, ktoré Island ponúka. 

Maldivy

Viete ako sa povie raj na sedem písmen? MALDIVY. Domčeky priamo na oceáne, súkromné pláže a nezabudnuteľná atmosféra. Toto všetko ponúka jedna z najviac rozprávkových destinácií na našej planéte. Jedinou podmienkou vstupu do raja na Zemi je vyplniť online formulár a žiť v prítomnom momente. Nič iné vám netreba.

Maldivy

Chorvátsko

Krajina, ktorú snáď ani netreba predstavovať. Známe a obľúbené „slovenské“ more je veľkým lákadlom. Avšak Chorvátsko ponúka aj mnoho iného ako pekné pláže. V trochu vyššej nadmorskej výške bezpochyby stoja za zmienku Plitvické jazerá či viac ako 100 krásnych vodopádov. Napriek tomu, že hovoríme o prímorskej destinácií, odporúčame pribaliť aj turistické topánky a o zážitky rozhodne nebudete mať núdzu.

Chorvátsko

Zdroj foto: pinterest.com

Kristína Fáberová 

Televízia Nitrička

Forgot Password